Kierunek

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE - STUDIA II STOPNIA | CIESZYN

Bezpieczeństwo Narodowe kierunek, który od kilku lat niezwykle prężnie rozwija się w Akademii WSB. Świetny poziom kształcenia oraz ścisłą współpracę ze służbami mundurowymi zaprewnia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych działające w ramach uczelni.

• Czego się nauczysz

• pojęć związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz jego społecznych i politycznych uwarunkowań;
    • zasad funkcjonowania podmiotów związanych z bezpieczeństwem oraz zadań administracji publicznej w obszarze bezpieczeństwa narodowego, w tym instytucji Unii Europejskiej;
    • stosowania procedur bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej;
    • rozwiązywania problemów bezpieczeństwa i konfliktów z zachowaniem zasad etyki zawodowej;
    • podstawowych działań i technik operacyjnych związanych ze zwalczaniem przestępczości.

W Akademii WSB od 2012 roku funkcjonuje Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych, które realizuje kompleksowy program edukacyjny dla kandydatów do służby w Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.

Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych jest także organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym ( w 2021 roku wydarzenie odbyło się online), w ramach którego przewidziano liczne puchary, medale, trofea, a także Złote Indeksy dla uczniów. Zdobycie Złotego Indeksu umożliwia bezpłatne podjęcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Akademii WSB!

Studenci Akademii WSB w Cieszynie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach oraz wydarzeniach sygnowanych przez Międzynarodowe Koło Naukowe Bezpieczeństwa „Save the World”, którego misją jest stworzenie studentom szansy samorealizacji, zdobywania wiedzy oraz nabywania doświadczenia w obszarze bezpieczeństwa, a także integracja międzynarodowego środowiska akademickiego. Dotychczas członkowie koła naukowego brali udział w wielu międzynarodowych konferencjach i sympozjach, m.in. IV Międzynarodowej Olimpiadzie Geopolitycznej.

• Porozumienie z Komendantem Głównym Policji

29 października 2012 roku Akademia WSB zawarła Porozumienia z Komendą Główną Policji W sprawie realizacji wybranych treści kształcenia  na kierunku Bezpieczeństwo narodowe.

Na podstawie porozumienia absolwenci kierunku studiów bezpieczeństwo narodowe, którzy zdecydują się na wstąpienie do Policji, odbędą skrócone szkolenie podstawowe. Podstawą prawną jest Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16 października 2010 r.

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Bezpieczeństwu narodowemu”.

Sprawdź dostępność miejsc
 *

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Akceptuj Więcej informacji