Specjalność

KRYMINALISTYKA I TECHNIKI ŚLEDCZE | CIESZYN

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Celem specjalności kryminalistyka i techniki śledcze jest dostarczenie studentowi wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu wykorzystania metod i środków technicznych do rozpoznawania i wykrywania ujemnych zjawisk społecznych, w szczególności przestępstw i ich sprawców oraz umiejętności udawadniania związku między osobami a zdarzeniami.

Program kształcenia został przygotowany we współpracy z biegłymi sądowymi, specjalistami w zakresie przestępczości, ekspertami Biura Ekspertyz Sądowych Fundacji „Ubi societas, ibi ius”.

Tylko teraz: czesne mies. już od  520 zł  280 zł

Łączna bonifikata w pierwszym semestrze wynosi 1200 zł. Wszystkie dostępne bonifikaty obowiązujące w Akademii WSB dostępne są tutaj.

Dodatkowo specjalna propozycja dostępna TYLKO dla absolwentów Akademii WSB. Dodatkowa zniżka 100 zł. Łączna kwota bonifikaty wynosi 1300 zł

• Praca

Absolwentom specjalności kryminalistyka i techniki śledcze zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają na podjęcie pracy w komórkach dochodzeniowo-śledczych takich służb jak: Policja, Straż Graniczna, Krajowa Administracja-Skarbowa, ABW, Żandarmeria Wojskowa, CBA oraz w firmach zajmujących się kompleksowym zapewnieniem bezpieczeństwa, jak również w komórkach organizacyjnych zapewniających ochronę i bezpieczeństwo instytucji finansowych i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Absolwent specjalności posiada umiejętności umożliwiające:

• ocenę zjawisk społecznych związanych z przestępczością,
    • identyfikację i zwalczanie działalności przestępczej,
    • posługiwanie się terminologią z zakresu kryminalistyki,
    • wykonanie prostych czynności operacyjno-śledczych oraz procesowo-kryminalistycznych,
    • wykorzystanie ekspertyzy kryminalistycznej w toku postępowania karnego,
    • współpracę z właściwymi służbami w obszarze walki z przestępczością.
  • Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł 280 zł* 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł
    *Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie"

• Absolwent specjalności posiada wiedzę z zakresu

• zjawisk patologicznych w społeczeństwie,
    • metod pomiaru przestępczości,
    • istoty, funkcji i znaczenia kryminalistyki,
    • metod i technik kryminalistycznych,
    • czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz wybranych ekspertyz kryminalistycznych.
  • Absolwent

• jest świadom, iż naczelną wartością służb śledczych jest etyka i profesjonalizm w podejmowanych działaniach,
    • jest otwarty na poszerzanie swojej wiedzy i doskonalenie kompetencji w zakresie studiowanej specjalności.
  • Wybrane przedmioty w ramach specjalności

• Podstawy nauk o przestępczości
    • Technika kryminalistyczna
    • Informatyka śledcza
    • Czynności procesowe i operacyjno-śledcze
    • Wybrane ekspertyzy kryminalistyczne
    • Psychologia w kryminalistyce

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Bezpieczeństwu narodowemu”.