Specjalność

ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH | CIESZYN

Tryb: Niestacjonarne Zapisz się
 *

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB kładziemy duży nacisk na praktyczne aspekty nauczanych przedmiotów, ponieważ w naukach o bezpieczeństwie niezbędne jest połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które zostaną wykorzystane w pracy zawodowej. Wśród naszych ekspertów znajdują się przedstawiciele m.in.: Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ważnym partnerem, z którego doświadczenia mogą czerpać studenci jest European Associaton of Security, którego celem są badania naukowe oraz edukacja dla bezpieczeństwa ludzi i firm we wspólnej Europie.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach treści specjalnościowych:

• stany nadzwyczajne,
    • administracja publiczna w zarządzaniu kryzysowym,
    • wykorzystanie wojska w przypadku klęsk żywiołowych i katastrof,
    • zarządzanie w okresie powodzi,
    • komunikacja i negocjacje w sytuacjach kryzysowych.
  • Rekomendacje

Cieszę się, że ten kierunek od kilku lat tak prężnie rozwija się w Akademii WSB, bo uczy maksymalnego zaangażowania w zadania oraz odpowiedzialności za siebie i innych. To nie tylko nauka i książki, ale też zajęcia w terenie, obozy szkoleniowe i wiele innych form, pozwalających zdobyć umiejętności praktyczne. Ścisła współpraca ze służbami mundurowymi zapewnia Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych działającemu w ramach uczelni naprawdę świetny poziom kształcenia.

gen. dr Roman Polko
    generał dywizji Wojska Polskiego, dwukrotny dowódca Jednostki GROM, doktor nauk wojskowych w specjalności kierowanie organizacją

Od zawsze interesowałam się kryminalistyką i rozważałam pracę w służbach mundurowych. Jako studentka kryminalistyki poznaję metody, techniki i narzędzia służące do ujawniania, utrwalania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu przestępczości, psychologii osobowości i identyfikacji zachowań przestępczych. W ramach zajęć przewidziano także wizytę w profesjonalnym laboratorium kryminalistycznym, spotkania z ekspertami z zakresu daktyloskopii, fonoskopii czy badań z użyciem poligrafu.

Jagoda Nocoń
    studentka na kierunku bezpieczeństwo narodowe

• Opłaty

Zarządzanie i inżynieria produkcj - studia II stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 380 zł 200 zł* 480 zł 480 zł 480 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł
    *Studia dofinansowane w ramach programu "Wsparcie na starcie - za Twoje studia płaci pracodawca"

• Skorzystaj z bonifikaty

Rozpoczynając studia I stopnia w Akademii WSB możesz skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i promocji. Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Bonifikaty Wpisowe Bonifikata Łączna bonifikata
    Absolwenci partnerskich szkół ponadgimnazjalnych i policealnych – na podstawie podpisanych umów o współpracy z Akademią WSB. 0 zł
    340 zł 740 zł
    Osoby, których członek rodziny tj. ojciec, matka, syn, córka, brat, siostra, mąż, żona jest obecnie studentem lub słuchaczem Akademii WSB, bądź jednocześnie podejmują naukę 0 zł
    340 zł 740 zł
    Dzieci absolwentów Akademii WSB (należy przedstawić dyplom ukonczenia studiów lub świadectwo studiów podyplomowych rodzica). 0 zł
    340 zł 740 zł
    Pracownicy służb mundurowych (Policja, Wojsko, Straż Pożarna, Straż Miejska/Gminna, Straż Graniczna, Służba Celna, Ratownictwo Medyczne, Straż Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Leśna, Ochotnicza Straż Pożarna) – należy przedstawić legitymację służbową lub zaświadczenie. 0 zł
    Osoby rozpoczynające studia I-go stopnia w wieku 45 lat i więcej. 0 zł
    340 zł 740 zł

Studia dzienne za 150 zł miesięcznie - bonifikata w ramach programu "Wsparcie na starcie

Wspieramy naszych studentów na wiele sposobów, także finansowo. Dla studentów, którzy wybiorą studia stacjonarne/dzienne w Akademii WSB przed 10 lipca 2022 roku miesięczne czesne wynosi tylko 150 zł. Jest to możliwe dzięki projektowi „Wsparcie na starcie”. Już teraz wybierz interesujący Cię kierunek studiów, zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym Uczelni i zarezerwuj sobie miejsce w programie!

Studia niestacjonarne/zaoczne - "Im wcześniej tym taniej"

Bonifikata "Im wcześniej tym taniej" dla kandydatów na studia I stopnia niestacjonarne/zaoczne

Zarejestruj się na studia I stopnia w trybie zaocznym/niestacjonarnym do 30 czerwca 2022 r i skorzystaj ze zniżki w wysokości 740 zł (wpisowe gratis + jedna rata czesnego gratis – (V rata czesnego standardowo płatna do 5 stycznia 2023 r.)

Zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Ulga w opłatach za studia dla posiadaczy karty "Karty Dużej Rodziny" - 5% przez cały okres studiów

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Bezpieczeństwu narodowemu”.

Sprawdź dostępność miejsc
 *