Szkoła letnia w Ostrawie 2022

Szkoła letnia w Ostrawie organizowana przez Uniwersytet Techniczny w Ostrawie i Akademię WSB już za nami. Był to bardzo intensywny tydzień pełen ciekawych wykładów, wyjazdów i spotkań. W dniach 20-24 czerwca 2022 studenci z Polski i Czech zgłębiali tematykę gospodarki niskoemisyjnej.

Uczestnicy wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z uczelni organizujących wydarzenie VSB Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie i Akademii WSB ale też zaproszonych ekspertów z Islandii czy Tunezji.

Wycieczki w ramach Szkoły letniej

Uczestniczyli też w kilku wycieczkach do Muzeum Tatra w Koprivnicach, miasta Stramberk, Muzeum Landek, Centrum Techniki w Ostrawie, fabryki HotJet Bolatice czy w warsztatach zorganizowanych przez firmę Trianon z Czeskiego Cieszyna.

Gospodarka niskoemisyjna

Szkoła letnia była świetną okazją do wymiany doświadczeń i zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu gospodarki niskoemisyjnej.

Gospodarka niskoemisyjna to tematyka ściśle związana z naszą przyszłością. Udział w Szkole letniej pozwolił studentom na złapanie szerszego spojrzenia na kwestie związane z odnawialnymi źródłami energii, budownictwem przyszłości oraz transportem i turystyką - a więc tym wszystkim, co dotyczy każdego z nas dzisiaj i będzie dotyczyło w przyszłości.

Projekt Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu II

Wydarzenie było organizowane w ramach projektu: PRAKTYCZNY PROGRAM KSZTAŁCENIA KADR ROZWIJAJĄCYCH GOSPODARKĘ NISKOEMISYJNĄ NA POGRANICZU II, który uzyskał dofinansowanie z Programu: Interreg V – A Republika Czeska – Polska. Liderem projektu jest VŠB-Technical University of Ostrava (Czechy) a parterem - Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie.