Pod umową swoje podpisy złożyli:
- dr Edyta Nowak-Żółty – Dziekan Akademii WSB,
- Adam Biniszkiewicz – Pełnomocnik Zarządu do Spraw Organizacyjnych DTP.
Współpraca, która otwiera nowe możliwości
Dzięki tej inicjatywie studenci oraz słuchacze Akademii WSB zyskają dostęp do praktycznych rozwiązań i nowoczesnych technologii wykorzystywanych w przemyśle. Umowa obejmuje m.in.:
- Praktyki i staże zawodowe w DTP dla studentów Akademii WSB,
- Tworzenie i dostosowywanie programów studiów zgodnie z aktualnymi trendami technologicznymi,
- Wspólne projekty naukowo-badawcze oraz wdrożeniowe w zakresie cyfryzacji produkcji, automatyki i robotyki,
- Szkolenia i studia podyplomowe dla pracowników DTP i ich rodzin na preferencyjnych warunkach,
- Organizację wspólnych konferencji i seminariów dotyczących nowoczesnych technologii i rozwiązań dla przemysłu.
Połączenie nauki i biznesu
Podpisanie umowy to kolejny krok w realizacji strategii Akademii WSB, która zakłada ścisłą współpracę z biznesem oraz przemysłem. Digital Technology Poland, jako część niemieckiej grupy Friedhelm Loh, jest kluczowym graczem na rynku nowoczesnych technologii, a jej oddział w Cieszynie stanie się ważnym miejscem dla studentów zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w IT, automatyce i robotyce.
DTP, Digital Technology Poland to zespół pasjonatów nowoczesnych technologii. Firma tworzy innowacyjny software i hardware dla światowych liderów działających w obszarze Przemysłu 4.0. Grupa, do której należy Digital Technology Poland posiada niemal 100 oddziałów na świecie, w których zatrudnia ponad 12 tys. osób.
DTP rozwija aplikacje chmurowe oraz lokalne wspomagające projektowanie, montaż i eksploatację infrastruktury w fabrykach. Systemy te mają zastosowanie głównie w obszarach elektrotechniki i sterowania oraz w zarządzaniu procesami produkcyjnymi poprzez ich cyfryzację. W ramach własnego zespołu badań i rozwoju firma realizuje także projekty od pomysłu do finalnego produktu rozwiązując problemy zgłaszane przez klientów. Firma integruje rozwiązania z obszarów takich jak elektronika, robotyka, automatyka oraz tworzy rozwiązania oparte na AI w oprogramowaniu i urządzaniach nad którymi pracujemy.
Dzięki stałemu rozwojowi i zadowoleniu klientów, DTP urosło do przedsiębiorstwa zatrudniającego już ponad 300 osób. Główna siedziba DTP znajduje się w Zielonej Górze, a jej oddziały w Cieszynie, Poznaniu, Warszawie oraz Charkowie. Cieszyński oddział mieści się przy ulicy Granicznej 79 (bezpośredni zjazd z S52).
Dzięki tej współpracy nasi studenci i absolwenci zyskają unikalne możliwości rozwoju, zdobywania doświadczenia i budowania kariery w branży technologicznej.