Ustronianka partnerem Akademii WSB

Jeden z największych producentów wody mineralnej w Polsce a zarazem jeden z największych pracodawców na Śląsku Cieszyńskim firma Ustronianka zawarła porozumienie o współpracy z Akademią WSB

Okazją do określenia ram współpracy było posiedzenie Rady Ekspertów Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, które odbyło się w dniu 25 lutego 2021. Tematem posiedzenia była dyskusja o perspektywach wspólnych działań w zakresie projektów naukowych oraz popularnonaukowych, jak również badawczych i rozwojowych.  Wyrażono nadzieję, że szybkie zakończenie pandemii umożliwi intensyfikację współpracy Akademii WSB z partnerami biznesowymi Ustronianka to jeden z liderów rynku wód mineralnych w Polsce.

Firma powstała w 1980 roku jest jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych rozlewni w Polsce. Nowoczesne linie produkcyjne, laboratoria oraz powierzchnie magazynowe pozwalają na produkcję napojów w najnowszych dostępnych technologiach i standardach. Ustronianka konsekwentnie realizuje swoją strategię opartą na innowacji, kreatywności i funkcjonalności. Zapewniając klientom doskonałą wodę i napoje w najwyższym standardzie obsługi, zyskała ich zaufanie. Stabilność rozwoju przedsiębiorstwa gwarantują nowoczesne metody zarządzania, produkcji, magazynowania oraz sprzedaży.

Ustronianka to w pełni Polska, rodzinna firma, zatrudniająca blisko pół tysiąca pracowników, posiadająca trzy zakłady produkcyjne.

Inicjatorami porozumienia byli Pani Barbara Bożek-Paczesny wiceprezes  firmy Ustronianka, dr hab. Joanna Kurowska-Pysz prof. AWSB – przewodnicząca Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie, Pan Janusz Pierzyna – Wójt Gminy Jasienica, Przewodniczącego Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko a zarazem członek Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Ustronianka w ramach współpracy obejmie patronatem kształcenie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji realizowane w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Akademii WSB.