Porozumienie z 13-tą Śląska Brygadą Obrony Terytorialnej

Akademia WSB w Cieszynie i 13-ta Śląska Brygada Obrony Terytorialnej zawarły umowę o współpracy. Dzięki porozumieniu studenci Akademii WSB w Cieszynie będą mogli w szerszym niż dotychczas zakresie korzystać z wiedzy, doświadczenia i sprzętu stacjonujących w Cieszynie Wojsk Obrony Terytorialnej 133. Batalionu Lekkiej Piechoty. To niezwykle ważny dzień dla wszystkich studentów planujących karierę w strukturach Wojska Polskiego. Umowę 7 października 2022 r. parafowali ppłk. Daniel Baron dowódca 133. Batalionu Lekkiej Piechoty oraz prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr Edyta Nowak-Żółty.

Cel współpracy

Celem podpisanego porozumienia są wspólne działania na rzecz obronności Państwa, rozwoju potencjału osobowego Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), wspólnej organizacji przedsięwzięć szkoleniowych, kształtowania postaw patriotycznych, promowania pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP i służby wojskowej, ze szczególnym uwzględnieniem WOT oraz organizacji proobronych.

Umowa o współpracy zapewnienia wsparcie merytoryczne i logistyczne dla przedsięwzięć Akademii WSB  realizowanych przez Wydział Zamiejscowy w Cieszynie.