10.11.2022

Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle dołączyło do grona szkół partnerskich Akademii WSB

„Stalmach” oficjalnie został szkołą partnerską Akademii WSB. Pod umową o współpracy, zawartą 10 listopada 2022, podpisy złożyły: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle mgr Krystyna Cieślar- Jarząbek oraz Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB dr Edytę Nowak-Żółty.

Współpraca

Porozumienie dotyczy współpracy pomiędzy Szkołą a Uczelnią w zakresie uczestnictwa w konferencjach, wykładach i warsztatach oraz innych zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Akademię WSB. Współpraca będzie dotyczyła także wspierania nauczycieli w doskonaleniu zawodowym i podnoszeniu kwalifikacji oraz możliwości przeprowadzenia badań naukowych wśród nauczycieli, uczniów i rodziców.

Bonifikaty dla absolwentów "Stalmacha"

Na mocy porozumienia uczeń, który ukończy szkołę z najlepszymi wynikami otrzyma „złoty indeks” Akademii WSB uprawniający do bezpłatnej trzyletniej nauki na uczelni na wybranym przez siebie kierunku. Wszyscy absolwenci „Stalmacha” rozpoczynając studia w Akademii WSB otrzymają bonifikatę dla absolwentów szkół partnerskich.