Straż Miejska w Bielsku-Białej nowym partnerem Akademii WSB

Akademia WSB zawarła porozumienie o współpracy z Strażą Miejską w Bielsku-Białej. Umowę parafowali mgr Grzegorz Gładysz – Komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej i dr Edyta Nowak-Żółty – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB. Dzięki porozumieniu studenci Akademii WSB będą mogli odbywać praktyki studenckie w bielskiej Straży Miejskiej.

Porozumienie z myślą o studentach

Porozumienie zawarte 7 marca 2024 w komendzie Straży Miejskiej w Bielsku-Białej umożliwi studentom Akademii WSB odbywanie praktyk studenckich w strukturach bielskiej Straży Miejskiej. Dzięki tej inicjatywie studenci kierunku Bezpieczeństwo Narodowe będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności oraz doświadczenia w obszarze bezpieczeństwa. Na szczególną uwagę zasługuje obsługiwany przez bielskich Strażników Miejskich, jeden z najbardziej nowoczesnych w południowej Polsce, punkt monitoringu wizyjnego, obejmujący kilkaset kamer.

Współpraca pomiędzy Akademią WSB a Strażą Miejską w Bielsku-Białej jest ważnym krokiem w kształtowaniu świadomości bezpieczeństwa miejskiego u przyszłych specjalistów branży bezpieczeństwa, integrując teorię z praktyką oraz umożliwiając studentom rzeczywiste zaangażowanie się w służbę społeczności lokalnej.