11.02.2021

Wykład dr hab. Piotra Gawliczka, prof. UWM w ramach Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie

3 lutego 2021 r. odbył się wykład w ramach działalności Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie w Akademii WSB

Wykład pt.: „Platformy e-learningowe jako narzędzia prowadzenia badań w naukach o bezpieczeństwie - przykłady, wnioski i rekomendacje" wygłosił Pan dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM, Dyrektor NATO DEEP eAcademy. Dziękujemy wszystkim studentom kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie za liczny udział.

dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM

dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM - absolwent Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu, Europejskiego Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony w Brukseli, Akademii Obrony NATO w Rzymie oraz Uniwersytetu Obrony Narodowej Chińskiej Republiki Ludowej w Pekinie.

W sferze zainteresowań naukowych znajdują się kwestie interakcji cywilizacyjnych, zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji, a także istota e-learningu, komunikacji strategicznej oraz mediów społecznościowych. Jest autorem licznych monografii, artykułów, recenzji dot. wspomnianych obszarów, zarówno w języku polskim, jak językach obcych. Jest członkiem rad wydawniczych zagranicznych czasopism naukowych oraz międzynarodowych gremiów zajmujących się kwestiami kształcenia zdalnego. Jest autorem koncepcji e-learningowych, dot. uczelni polskich oraz liderem podmiotów NATO, związanych z wdrażaniem kompleksowych rozwiązań sfery kształcenia zdalnego dla krajów partnerskich Sojuszu, m.in.: Armenii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Północnej Macedonii, Gruzji, Tunezji oraz Ukrainy.

Kierował ponad czterdziestoma zespołami zadaniowymi NATO. W 2020 roku został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Obrony Narodowej Ukrainy z Kijowa. Jego pasją są języki obce oraz Nordic Walking.

Wydarzenie odbyło się w trybie on-line.