Zespół Szkół Ekonomicznych z Raciborza nową szkołą partnerską Akademii WSB

Akademia WSB zawarła porozumienie o współpracy ze Zespołem Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Podpisy pod umową złożył Paweł Ptak – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu i dr Edyta Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie.

Porozumienie zawarte 13 lutego 2023 dotyczy współpracy pomiędzy Uczelnią a raciborskim Ekonomikiem w zakresie uczestnictwa w wykładach i warsztatach oraz innych zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Akademię WSB. Raciborska szkoła będzie mogła w pierwszej kolejności starać się o udział w projektach dla szkół średnich realizowanych przez Akademię WSB, oraz korzystać z bogatego doświadczenia uczelni w zakresie realizacji projektór krajowych, międzynarodowych i transgranicznych.

Dzięki zawartemu porozumieniu uczniowie Ekonomika będą mogli korzystać z najnowszych technik edukacyjnych i nowoczesnych laboratoriów Akademii WSB. W przyszłości, absolwenci szkoły, którzy zdecydują się na kontynuowanie nauki w Akademii WSB będą mogli liczyć na specjalne bonifikaty dostępne dla absolwentów szkół partnerskich.

W spotkaniu udział wzięli: Paweł Ptak – Dyrektor ZSE w Raciborzu, dr Edyta Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie oraz Grzegorz Adam – dyrektor ds. operacyjnych Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB.

Podpisanie umowy zostało poprzedzone dwoma wykładami, jakie dla uczniów przeprowadziła dr Edyta Nowak-Żółty.