Befaszczot sp. z o.o. nowym partnerem Akademii WSB

Z przyjemnością informujemy o zawarciu umowy o współpracy pomiędzy Befaszczot sp. z o.o. z Bielska-Białej oraz Akademią WSB w Cieszynie w dniu 17 czerwca 2024 roku. Porozumienie tworzy dla Partnerów podstawę dla realizacji wspólnych inicjatyw, opiniowania programów studiów oraz umożliwia studentom odbywanie praktyk w strukturach spółki.

Umowa została zawarta w siedzibie Befaszczot sp. z o.o. a podpisy pod deklaracją współpracy złożyli dr Edyta Nowak-Żółty – Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB oraz Tomasz Bierówka – Prezes Zarządu Befaszczot sp. z o.o. .

W ramach zawartego partnerstwa Befaszczot sp. z o.o. oraz Akademia WSB planują przede wszystkim wspólną realizację przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych i badawczo-rozwojowych. Ponadto eksperci związani z Befaszczot sp. z o.o.  będą współpracować z kadrą dydaktyczną Akademii WSB w zakresie tworzenia specjalności i programów studiów wyższych oraz podyplomowych, szkoleń, a także kursów.

Praktyki studenckie

Ważnym elementem zawartej umowy są praktyki zawodowe studentów Akademii WSB. Studenci kierunków Zarządzanie i inżynieria produkcji, Zarządzanie, Informatyka i Studia menedżerskie zyskają możliwość realizacji praktyk zawodowych w strukturach spółki.

Befaszczot

Befaszczot jest największym i najstarszym producentem szczotek i pędzli w Polsce oraz jednym z najstarszych producentów tego asortymentu w Europie. Firma od 1876 roku produkuje wysokiej jakości szczotki, miotły i pędzle, zapewniając interesariuszom elastyczną i partnerską współpracę i realizując się jako stabilny pracodawca. Firma poprzez wsparcie niepełnosprawnych i szeroko zakrojoną działalność CSR wciela w życie strategię zrównoważonego rozwoju.

W ofercie firmy znajduje się szeroka gama jakościowych produktów o różnorodnym przeznaczeniu: od wykończenia i konserwacji wnętrz, utrzymania czystości, poprzez pielęgnację obuwia i odzieży, aż po zabiegi pielęgnacyjne i fryzjerskie.

Oferta firmy Befaszczot obejmuje produkty pędzlarskie i szczotkarskie dystrybuowane pod marką własną Favorite (marka zarejestrowana pod koniec XIX wieku). Jednocześnie fabryka realizuje indywidualne zamówienia dla klientów z całej Europy. Produkcja asortymentu odbywa się wyłącznie na terenie fabryki w Polsce, z wykorzystaniem wysokogatunkowych materiałów i komponentów, z poszanowaniem środowiska naturalnego, historii miejsca, pamięci o założycielach fabryki oraz przede wszystkim dbałością o pracownika.

Befaszczot od 45 lat ma status Zakładu Pracy Chronionej; w ponad 80% zatrudnionych osób posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.