10.09.2016

Tagi

Praktyki dla studentów WSB w fińskiej korporacji informatycznej Ostrava Tieto Towers!

O możliwościach organizowania praktyk studenckich w innowacyjnym ostrawskim Tieto Czech s.r.o. rozmawiały Roma Rojowska z Akademickiego Biura Karier w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie oraz Petra Karasová - HR  Biusness Partner Tieto Czech s.r.o.
W spotkaniu uczestniczyli również studenci trzeciego semestru studiów stacjonarnych na kierunku Informatyka: Daniel Dutkiewicz, Justyna Nauka i Adam Polok oraz Adam Boruta, którzy podczas spotkania zaprezentowali w języku angielskim przygotowany przez siebie "Projekt Normandia”.

Ostrawski oddział Tieto Czech s.r.o. to część nowoczesnej korporacji informatycznej, która posiada 2 100 miejsc pracy i jest zainteresowana wspieraniem rozwoju studentów informatyki, a pośrednio pozyskiwaniem utalentowanych pracowników. W Tieto praca nie ma granic - ani umysłowych, ani terytorialnych - pracuje tam też spora grupa Polaków! Dzięki zawarciu porozumienia między Tieto Czech s.r.o. oraz cieszyńskim Wydziałem WSB otwierają się duże możliwości korzystania z płatnych praktyk, jakie studentom informatyki może zapewnić ostrawski oddział Tieto. Studenci z Cieszyna, pod opieką mentorów będą mieli szansę zdobyć cenne doświadczenie podczas realizacji lokalnych i międzynarodowych projektów, ustalić własne cele i rozwijać swoje pomysły.

W trakcie wizyty w 14. piętrowym OstrawaTieto Towers studenci przekonali się, że połączenie skandynawskich korzeni i czeskiej kultury tworzy niepowtarzalną atmosferę, identyczną, jak ta, którą można dostrzec na filmie pokazującym warunki pracy w Tieto  https://www.youtube.com/watch?v=kDIAGO11x-o.

Studenci wywarli pozytywne wrażenie profesjonalną prezentacją i zostali zaproszeni na kolejne spotkanie, tym razem z ekspertem, który przedstawi szczegółowo możliwości dalszej współpracy. Delegacja z cieszyńskiego Wydziału WSB została również zachęcona do sprofilowanych spotkań z praktykiem. (r.r.)