Nasi Studenci spotkali się z praktykiem

10 i 17 grudnia nasi Studenci mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Doc. Ing. Bohumilem Horákiem, Ph. D z Vysokiej Skoly Banskiej Uniwersytet Techniczny w Ostrawie, renomowanej czeskiej uczelni technicznej, która od kilku lat współpracuje z WSB. Nasz Gość, oprócz działalności akademickiej, jest też praktykiem, który uczestniczy w wielu projektach biznesowych, dotyczących rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w jednostkach samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwach.

Podczas wykładów Studenci mogli dowiedzieć się wielu ciekawych, a przede wszystkim praktycznych rzeczy na temat między innymi odnawialnych i alternatywnych źródeł energii oraz jej magazynowania. Zostały omówione na przykład systemy bezpośredniej konwersji fotowoltaicznej światła słonecznego w energię elektryczną, jak również systemy geotermalne i pompy ciepła. Wśród zagadnien pojawiły się również wiadomości z zakresu rozwoju systemów transportu pasażerskiego, opierających się na wykorzystaniu energii elektrycznej, jak również wykorzystania różnych źródeł energii w gospodarstwach domowych.