26.09.2016

Absolwenci Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu odebrali dyplomy ukończenia studiów podczas uroczystej Gali

W dniu 22 września 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta Gala wręczenia absolwentom dyplomów ukończenia studiów I stopnia. Z rąk JM Rektor WSB oraz promotorów i partnerów biznesowych swoje dyplomowy odebrali absolwenci kierunku Zarządzanie Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu.

W uroczystości uczestniczyli przedstawicieli samorządów, praktyki gospodarczej i członkowie Rady Ekspertów działającej przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej:

• Pani Iwona Krupa- Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej
  • Pan Stanisław Korman- Zastępca Prezydenta Świętochłowic
  • Pan Robert Drzewniak - Dyrektor Regionu BNP Paribas Bank
  • Pan Marek Zychla - Prezes Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych
  • Pan Mirosław Janicki- Dyrektor ds. Technicznych Wodociągi Dąbrowskie
  • Pani Angelika Zadunajska- Business Partner Jeunesse Global
  • Pani Agnieszka Dymek- Customer Service Manager Raben Polska Sp. z o.o. o
  • Pan Janusz Latacz- Prokurent EQ System
  • Pani Grażyna Witoszek- Przedstawiciel Tauron Wytwarzanie SA
  • Pani Alicja Majcher- Asystent Prezesa Pierzchała Nieruchomości
  • Pani Tatiana Galińska - trener biznesu, coach, właściciel firmy Lider

W uroczystości uczestniczyli również członkowie rodzin i przyjaciele studentów.

- Dzisiejszy dzień zapisuje nowy, bardzo ważny rozdział w historii naszej Uczelni. Dołączacie Państwo do grona ponad 30 000 grupy absolwentów Wyższej Szkoły Biznesu studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych. W roku akademickim 2015/2016 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na 14 kierunkach kształcenia na poziomie studiów I i II stopnia oraz studiach podyplomowych, studia ukończyło ponad 2000 absolwentów – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

- Obecny wizerunek Uczelni - kształcącej na bardzo wysokim poziomie, rozwijającej naukę, odkrywającej talenty, odpowiedzialnej społecznie, a jednocześnie przyjaznej otoczeniu, jest zasługą naszych Studentów, Absolwentów i Pracowników. Dziś Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej to Uczelnia akademicka posiadająca najwyższą kategorię naukową - kategorię A, uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, wyróżniającą ocenę instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Tym bardziej cieszy fakt, że spośród osób odbierających dyplom ukończenia studiów wyższych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej wyróżniono za bardzo wysoki poziom prac dyplomowych oraz średnią ocen ponad 60 absolwentów. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować i pogratulować tym, którzy w tym roku akademickim osiągnęli znaczące sukcesy zarówno w dziedzinie naukowej, organizacyjnej jak i sportowej - podkreślała.

Zaangażowanie władz Uczelni w upraktycznienie procesu kształcenia i zacieśnianie współpracy z biznesem podkreślał w swoim przemówieniu Marek Zychla. - Blisko współpracuję z WSB w Dąbrowie Górniczej. Z radością obserwuję codzienną pracę wykładowców, zaangażowanie studentów, widzę wysoki poziom kształcenia. To nie absolwenci czekają na pracę, ale praca czeka na na absolwentów WSB. Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na pracę etatową, czy własną firmę życzę Wam sukcesów i nieustającej chęci do doskonalenia i ustawicznego kształcenia - mówił Prezes Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych.

W imieniu studentów i absolwentów głos zabrał Pan Adam Łukaszewski, dziękując władzom Uczelni, wykładowcom, promotorom, pracownikom administracyjnym oraz rodzinom za zaangażowanie i wsparcie w trakcie procesu kształcenia.

Partnerami kierunków, którzy dbali o praktyczny profil kształcenia studentów byli przedstawiciele firm: Tauron S.A.; Enea SA; Fasing SA; Saint Gobin Glass; Aqua Sprint sp. z o.o., Wodociągi Dąbrowskie Sp. z o.o.; Bank Zachodni WBK, PKO Bank Polski S.A, PKO S.A., BNP Paribas, Net-o-logy  sp. z o.o., Kroll Ontrack sp. z o.o., KAMSOFT SA; IBM -Polska Sp. z o. o, 3A.PL Sp. zo.o. oraz instytucjom publicznym: Urząd Wojewódzki w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Miejski Dąbrowa Górnicza; Urząd Miasta w Świętochłowicach; Komenda Wojewódzka Policji, Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.