15.12.2018

Biznesowy Czwartek w Olkuszu

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz JM Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz zapraszają do udziału we wspólnej inicjatywie skierowanej do środowiska olkuskiego biznesu, polegającej na cyklicznych spotkaniach przedstawicieli przedsiębiorstw, środowiska nauki oraz samorządu. W wybrany czwartek miesiąca w Olkuszu odbywa się spotkanie tematyczne, w czasie którego ekspert z konkretnej dziedziny przeprowadza wykład bądź warsztat dotyczący szczególnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

Przed nami grudniowy “Biznesowy Czwartek”, którego tematem będzie: “Zarządzanie międzykulturowe - czyli jak przygotować się do wizyty w obcych krajach. Wrsztat w formie grywalizacji.

W epoce globalizacji drugiej dekady XXI wieku coraz większego znaczenia – w ujęciu teoretycznym i praktycznym – nabiera rozumienie różnic międzykulturowych. Ważne jest to nie tylko w eksporcie (Niemcy, Rosja, USA i in.) oraz imporcie (m.in. kraje Dalekiego Wschodu), ale także w codziennym życiu – przy kontaktach z osobami z innych krajów i odrębnych kultur. Przykładowo, prawdziwym „tyglem” kulturowym są kraje byłej Jugosławii – np. Słoweńca i Macedończyka często więcej dzieli niż łączy.

Podczas spotkania będziemy mieli możliwość zapoznania się z głównymi koncepcjami i modelami w zarządzaniu międzynarodowym i międzykulturowym,a w drugiej części – podzieleni na mniejsze zespoły robocze – rywalizować w warsztatach-debacie w zakresie samodzielnego określania wymiarów kulturowych wybranych krajów. Nie zabraknie zatem ani merytoryki i naukowego podejścia, ani też emocji i twórczej atmosfery – rywalizacji międzyzespołowej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc serdecznie zapraszamy już teraz jak najszybciej do potwierdzenia swojego udziału

Biznesowy Czwartek w Olkuszu odbędzie się 20 grudnia 2018 roku o godz. 11:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu (ul. Francesco Nullo 29). Rejestracji można dokonać poprzez wypełnienie: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY , tel.: 887-755-200, e-mail: olkusz@wsb.edu.pl . Po wykładzie zapraszamy na wspólną dyskusję przy kawie.

Michał Dziekoński – wykładowca Akademii WSB, dyrektor zarządzający Business Games Institute, firmy tworzącej i wykorzystującej symulacje i gry strategiczne w szkoleniach i rozwoju pracowników. Posiada kilkanaście lat doświadczeń zawodowych w kierowaniu marketingiem B2B w dużych międzynarodowych korporacjach (m.in. Grupie Siemens). Certyfikowany trener The Chartered Institute of Marketing, autor poczytnych książek „Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy” i „Wskaźniki marketingowe”.

Absolwent MBA w WSB-Polish Open University i Oxford Brookes University, the Chartered Institute of Marketing London, ukończył też program Marketing Training w Siemens Westinghouse w Orlando. Zrealizował projekty szkoleniowe dla m.in Jeronimo Martins Dystrybucja, Coca-Cola, Unilever, PriceWaterhouseCoopers, Danone, Hewlett-Packard, Telekomunikacja Polska, Getin Bank, Santander Bank, ZF Polpharma, Merck, i innych.