11.04.2018

CUBE Instalacja Sensoryczna w Olkuszu

Zapraszamy do odwiedzenia CUBE Instalacji Sensorycznej, multimedialnej wyprawy w świat osób z autyzmem, która będzie dostępna w Wydziale Zamiejscowym WSB w Olkuszu w dniu 14 kwietnia 2018r.

"Wyobraź sobie, że budzisz się rano i zastajesz zupełnie inną rzeczywistość: sól jest słodka, wrzątek nie parzy, ludzie - zamiast mówić - wydają z siebie niezrozumiały dla ucha szum, a przed oczami widzisz nieustannie wirujące pyłki, które zasłaniają Ci świat. Dodatkowo, tylko Ty postrzegasz otoczenie w ten sposób, nikt inny nie zauważa zmian. Tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem, która widzi, słyszy i czuje świat inaczej. I nie jest to ani gorszy, ani lepszy odbiór rzeczywistości. Po prostu: inny". (Synapsis)

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia Cube Instalacji Sensorycznej, multimedialnej wyprawy w świat osób z autyzmem:

• 14 kwietnia 2018r od godz. 9.00 -12.00 w Wydziale Zamiejscowym WSB w Olkuszu (ul. Polna 8) - wstęp wolny
  • 18-19 kwietnia 2018r. w siedzibie Uczelni w Dąbrowie Górniczej (ul. Cieplaka 1c) od godz. 14.00-18.00 - wstęp wolny

Celem przedsięwzięcia jest, by każdy, kto nas odwiedzi zapamiętał, że w przypadku osób z autyzmem jeden (lub więcej) z kanałów odbioru bodźców (wzrokowych, słuchowych, smakowych, zapachowych lub dotykowych) działa nieprawidłowo, a dziwne, powtarzające się ruchy, sensoryzmy są próbą unormowania pracy (naprawienia) tego kanału sensorycznego.

Poprzez wykonanie kilku prostych zadań osoba odwiedzająca CUBE może dowiedzieć się: jak może odbierać świat osoba z autyzmem, dlaczego osoby z autyzmem inaczej się zachowują, skąd się biorą problemy w komunikacji z osobą z autyzmem.