21.03.2017

Dzień Innowacji i Przedsiębiorczości zainicjował działanie Rady Ekspertów WSB w Olkuszu

21 marca 2017r. odbyło się uroczyste zainaugurowanie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Misją powołanej Rady Ekspertów jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki gospodarczej. Współpraca ta pozwala na efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów i potencjału, każdej ze stron oraz uzyskanie wspólnych korzyści, jak również sprzyja podejmowaniu działań w zakresie tworzenia wysokiej jakości programów kształcenia, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów akademickich.

Ideę Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przedstawił Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich – dr Marcin Lis.
W rozmowach o działalności Rady Ekspertów udział wzięli m.in.:

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz - Jolanta Motyczyńska,
Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o. - Robert Nielaba,
Prezes PSS Społem - Grażyna Kulig,
Przewodnicząca Rady Nadzorczej PSS Społem - Halina Adamczyk,
Dyrektor Uni Dach Spółka z o.o. - Zbigniew Kozub,
Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. - Grzegorz Cebo,
Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Olkuszu - Fryderyk Kocjan.

Gościem specjalnym i prelegentem, który wygłosił wykład pt. „Kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość – sposób na udaną karierę”, był Roman Młodkowski – Dyrektor Pionu Biznes ONET – RASP, wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ekspert z zakresu rynku mediów oraz innowacji w biznesie.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

/kł, 21.03.2017/