Dzień Przedsiębiorczości i Targi Pracy w Wolbromiu

16 listopada 2017 roku, w wolbromskim Domu Kultury, odbyły się Dzień Przedsiębiorczości i Targi Pracy zorganizowane przez Zespół Szkół w Wolbromiu. Partnerem wydarzenia była Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej od lat stawia sobie za priorytet promocję postaw przedsiębiorczych oraz nowoczesnych metod myślenia i zarządzania. Jedną z takich inicjatyw jest organizacja spotkań, wykładów i warsztatów ze znanymi przedsiębiorcami, szkoleniowcami i autorytetami biznesowymi. Dlatego Uczelnia aktywnie włączyła się w organizacje tego wydarzenia.

Uroczystego otwarcia Dnia Przedsiębiorczości dokonali:

Dorota Świerczek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół w Wolbromiu;
Marcin Wójcik - Sekretarz Starostwa Powiatowego w Olkuszu
Wacław Gil - dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Różnych w Wolbromiu
Barbara Adamuszek - zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu
Sebastian Korzeniowski - kierownik Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Zofia Pieniążek z Młodzieżowego Biura Pracy w Krakowie

Robert Pobudkiewicz - przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Wolbromiu
Piotr Grojec – dyrektor Zespołu Szkół w Wolbromiu – gospodarz wydarzenia.

Kilkuset uczniów mogło zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi przez przedsiębiorców jak i wysłuchać wykładów z zakresu doradztwa zawodowego wygłoszonych przez panią Izabelę Fordymacką-Król z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i panią Paulinę Curyło z Punktu Pośrednictwa Pracy w Kluczach.

Lokalne firmy i instytucje doradcze prezentowały się nie tylko na scenie, ale także na stoiskach w sali lustrzanej, gdzie można było porozmawiać o profilach ich działalności, specyfice ich funkcjonowania. Na stoisku informacyjnym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prezentowana była oferta studiów inżynierskich i licencjackich, pozwalająca wolbromskiej młodzieży na dynamiczny rozwój własnej kariery. Przedsiębiorcy mogli zapoznać się z przygotowanymi dla nich propozycjami studiów podyplomowych i szkoleń.

Tegoroczny wolbromski Dzień Przedsiębiorczości rozbrzmiewał pod hasłem: Inwestujemy w młodzież! Informacje przekazane młodym ludziom pod różną postacią zapewne zaprocentują w przyszłości kolejnymi osobami nastawionymi na sukces, posiadającymi umiejętności pracy w zespole i umiejętności interpersonalne, potrafiącymi samodzielnie radzić sobie w trudnych sytuacjach i sprawnie rozwiązywać problemy” – mówił dyrektor Zespołu Szkół w Wolbromiu Piotr Grojec.

Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się

• Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A.,
  • SumiRiko Poland,
  • Zakłady Mechaniczno-Kuźnicze „WOSTAL”
  • ES SYSTEM K
  • Fabryka Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych „Fagumit”
  • EWMET
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ŁUKA”
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Organizowany w Wolbromiu „Dzień Przedsiębiorczości” jest elementem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Projekt ten promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata. Pomysłodawcami wydarzenia są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.