Festiwal Nauki w Olkuszu 9-15 marca 2020

W dniach 9-15 marca 2020 roku odbędzie się ósma edycja Festiwalu Nauki, organizowanego przez Wydział Zamiejscowy w Olkuszu Akademii WSB. Tegoroczna edycja Festiwalu Nauki to możliwość uczestnictwa w spotkaniach z wybitnymi postaciami ze świata nauki, bezpieczeństwa narodowego, psychologii, coachingu i poitologii. Wśród gości: dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB, dr Edyta Nowak-Żółty, dr Bożena Wroniszewska-Drabek, dr inż. Krystian Mączka, dr inż. Paweł Sobczak, dr Tomasz Kasprowicz, dr Radosław Molenda.

Festiwal Nauki w Olkuszu to cykliczne, popularnonaukowe przedsięwzięcie, którego celem w nawiązaniu do działalności uczelni jest łączenie dwóch niezwykle istotnych obszarów, jakimi są nauka i biznes. To czas i miejsce, w którym przedstawiane i promowane są osiągnięcia nauki, inicjatywy społeczne oraz przedsięwzięcia naukowo - biznesowe na rzecz rozwoju społeczeństwa.

Festiwal Nauki odbywa się równolegle w Dąbrowie Górniczej (w siedzibie Akademii WSB) oraz Wydziałach Zamiejscowych uczelni w Cieszynie, Żywcu i Olkuszu. W ciągu 7 dni festiwalowych zorganizowanych zostanie około 150 spotkań (wykłady, warsztaty, laboratoria, pokazy, debaty, dyskusje panelowe). PROGRAM 16 FESTIWALU NAUKI AKADEMII WSB .

Koordynator Festiwalu Nauki w Olkuszu - Sebastian Korzeniowski

Kontakt tel.: 887-755-200

e-mail: skorzeniowski@wsb.edu.pl

Program VIII Festiwalu Nauki w Olkuszu:

Poniedziałek 9 marca 2020r.

godz. 10.00 - dr Tomasz Kasprowicz - "Ekonomia współdzielenia: Uber AirBnB i inni - co oznaczają dla współczesnej ekonomii"

godz. 12.00 - dr Tomasz Kasprowicz - "Ekonomia współdzielenia: Uber AirBnB i inni - co oznaczają dla współczesnej ekonomii"

Wtorek 10 marca 2020r.

godz. 9.00 - dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB - "Czy na Śląsku była linia Maginota?"

godz. 11.00 - dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB - "Czy na Śląsku była linia Maginota?"

godz. 12.30 - dr Edyta Nowak-Żółty "Lubię mówić z nim…czyli jak zbudować dobrą relację?"

godz. 17.00 - dr Edyta Nowak-Żółty -  "Tajemnice i mity uczenia się mózgu"

Środa 11 marca 2020r.

godz. 17.00 - dr Radosław Molęda - "Hej, miecze w dłoń! Miecz jako broń i symbol "

Czwartek 12 marca 2020r.