06.04.2017

Gala wręczenia dyplomów absolwentom studiów I stopnia w Wydziale Zamiejscowym WSB w Olkuszu

W piątek 31 marca 2017 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów I stopnia Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Podczas wydarzenia absolwenci odebrali dyplomy z rąk  przedstawicieli władz Uczelni i promotorów.

W  uroczystości  uczestniczyli m.in.

• JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz
  • Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich dr Marcin Lis
  • Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych dr Adrianna  Siostrzonek- Sergiel
  • Promotorzy: prof. dr hab. Lech Bukowski, dr Damian Czoik, dr inż. Rafał Karaś, dr inż. Paweł Sobczak
  • Wykładowcy:  dr Tomasz Kasprowicz, mgr inż. Paweł Karpiński, mgr Wojciech Sowiński, mgr Artur Trepka
  • Dyrekcja  I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu: mgr  Irena Majda, mgr Barbara Tarczyńska

oraz rodziny  i przyjaciele absolwentów.

- Dzisiejsza uroczystość jest dla nas wyjątkowa. Z jednej strony cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejna grupa studentów naszej Uczelni ukończyła kształcenie. Z drugiej strony jest to chwila pożegnania. Wiemy jednak, że wielu z Państwa w kolejnym semestrze spotkamy się na studiach magisterskich, podyplomowych, a potem także na dalszych szczeblach rozwoju naukowego - mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor WSB, inaugurując uroczystość. - Szczególnie, że Uczelnia stwarza takie możliwości m.in. w ramach seminariów doktorskich, kształcąc doktorów nauk ekonomicznych. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej  jest także 7. uczelnią niepubliczną w Polsce, której przyznano uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego, w tym 3, której nadano uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych. Uzyskanie pełni praw akademickich jest dla Uczelni ogromnym sukcesem naukowym potwierdzającym, że Wydział Nauk Stosowanych WSB gwarantuje odpowiedni poziom merytoryczny upoważniający do prowadzenia studiów III stopnia (doktoranckich), przeprowadzania przewodów habilitacyjnych, prowadzenia postępowań o nadanie tytułu naukowego profesora - zaznaczyła JM Rektor.

Wydarzenia uświetnił występ Karoliny Paś, uczennicy I Liceum Ogólnokształacącego w Olkuszu, uczestniczki programu „Idol”.