17.10.2012

Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013

„Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit - Rok akademicki 2012/2013 uważam za otwarty”

12 października 2012 r. Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie zainaugurował rok akademicki 2012/2013. Uroczystość odbyła się w gościnnych murach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Kulminacyjnym momentem gali była immatrykulacja studentów pierwszego roku. Ślubowanie studentów pierwszego roku przyjęła Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie dr Joanna Stuglik a immatrykulacji wyróżnionych studentów dokonała JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Podczas inauguracji wręczono nagrodę „Lidera Roku 2012” p. Justynie Skibie - studentce Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie. Uroczystość była również okazją do wręczenia dyplomów wyróżnionym absolwentom studiów wyższych w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie. Pierwszy wykład dla cieszyńskich studentów WSB w nowym roku akademickim zatytułowany „Zjednoczona Europa- konkurencyjna gospodarka” wygłosił prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek – były Premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.