Inauguracja Roku Akademickiego w Wydziale Zamiejcowym w Olkuszu

W sobotę 29 października 2016 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Olkuszu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W ceremonii uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci instytucji użyteczności publicznej i praktyki gospodarczej, mieszkańcy oraz studenci.

W związku z Inauguracją Roku Akademickiego okolicznościowy adres na ręce władz Uczelni przekazał Andrzej Duda, Prezydent RP: "Ceremonię dzisiejszej uroczystości ukształtowała wielowiekowa historia i osiągnięcia minionych pokoleń. Dziś patrząc przez pryzmat wielkiej historii spoglądamy w przyszłość, wyznaczając sobie nowe wyzwania. Drodzy studenci życzę Wam, abyście z pasją i energią realizowali swoje aspiracje. Niech przynoszą Wam satysfakcję osobistą i inspirację do dalszych działań " – czytamy w liście od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Ceremonię prowadził oraz uroczystego aktu immatrykulacji studentów I roku dokonał dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich. Wykład inauguracyjny pt. „Fundusze unijne – katalizator rozwoju czy kosztowny prezent?” wygłosiła dr Joanna Kurowska-Pysz, Dyrektor Centrum Transferu Technologii.