26.10.2015

Inauguracja Roku Akademickiego w Wydziale Zamiejscowym w Olkuszu

24 października 2015 r. w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016. W wydarzeniu wzięły udział władze Uczelni, kadra akademicka, zaproszeni goście oraz studenci.

Tradycyjnie najważniejszym momentem inauguracji roku akademickiego był Akt Immatrykulacji, który poprowadziła dr inż. Agnieszka Kurc-Lisiecka, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu. Po złożeniu ślubowania, do grona Społeczności Akademickiej WSB studentów przyjęła Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Pierwszy, inauguracyjny wykład pt. "Koleje dużych prędkości. Innowacje w transporcie szynowym" wygłosił prof. dr hab. inż. Marek Sitarz.

Na zaproszenie Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, oświaty, a także służb państwowych:

Pan Roman Piaśnik - Burmistrz Powiatu Olkuskiego,

Pani Małgorzata Węgrzyn - Przewodnicząca Rady Powiatu Olkuskiego,
Pan Grzegorz Tomsia - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Miasta Olkusz,

Pani Magdalena Kubańska - Radna Rady Miejskiej Bukowna,

Pan Stanisław Stach - Dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Olkuszu,

bryg. mgr inż. Dariusz Wilk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu,

ks. Waldemar Kuś - duszpasterz w Parafii św. Andrzeja w Olkuszu,

Pan Marek Krzykawski - Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Oddział w Olkuszu,
Pani Irena Majda - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu,
Pani Irena Sroka - Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu,
Pani Anna Klatt - Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach - Centrum Kształcenia Zawodowego w Olkuszu.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Chór Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego, pod batutą Pani Karoliny Stawowy. Uroczystość inauguracji poprzedziły występy artystyczne uczennic z partnerskich szkół średnich - I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego była okazją, by z rąk Jej Magnificencji Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, prof. nadzw. dr Katarzyny Szczepańskiej-Woszczyny, listy gratulacyjne i wyróżnienia odebrali absolwenci, studenci oraz pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wyróżnieni absolwenci, studenci oraz pracownicy WSB:

Pani Katarzyna Kwolek - nagroda „Lider Roku 2015”, najbardziej prestiżowa nagroda, której laureatami są absolwenci uzyskujący w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen, a także wyróżniający się aktywną i znaczącą działalnością naukową, społeczną oraz kulturalną na rzecz społeczności akademickiej,

Pani Monika Żelazowska - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce,

Pani Katarzyna Szatan - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce,

Pani Mariola Konicka - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce,

Pani Joanna Piątek - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce,

Pani Sylwia Elsner - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce,

Pani Beata Rachwał - wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce.

Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zaangażowanie w rozwój sportu akademickiego otrzymali reprezentanci dyscyplin siatkówki mężczyzn oraz lekkoatletyki, którzy przyczynili się do uzyskania przez Wyższą Szkołę Biznesu tytułu najbardziej usportowionej Uczelni województwa śląskiego w kategorii Uczelni Niepublicznych roku 2014/2015:

Pan Krzysztof Malinowski,

Pan Adrian Andrzejczyk.

Minister Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczyła medalami Komisji Edukacji Narodowej pracowników Wyższej Szkoły Biznesu. Medalami zostali odznaczeni:

prof. dr hab. inż. Marek Sitarz,

dr inż. Paweł Sobczak.

Listy gratulacyjne za wkład pracy w rozwój Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który na dobre wpisał się w grono ważnych dla ziemi olkuskiej instytucji edukacyjnych i naukowych, otrzymali:

dr inż. Paweł Sobczak,

Pani Ewa Łuczak.