24.03.2016

IV Festiwal Nauki w Olkuszu rozpoczęty!

I Dzień wykładów w ramach IV Festiwalu Nauki w Olkuszu za Nami!!

W dniu 14 marca 2016 r. wykładem inauguracyjnym pt. "Funkcjonowanie ekosystemów a zarządzanie ochroną środowiska", który poprowadziła  Pani dr hab. Edyta Sierka rozpoczęliśmy IV edycję jednego z największych wydarzeń w woj. małopolskim popularyzujących naukę -  Festiwalu Nauki. Uroczystego otwarcia IV Festiwalu Nauki dokonała Pani dr inż. Agnieszka Kurc- Lisiecka, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W rozpoczęciu Festiwalu Nauki, oprócz uczniów, mieszkańców Olkusza i powiatu Olkuskiego udział wzięli Pani Jolanta Zięba - Dyrektor Powiatowej Biblioteki i Pan Marek Krzykawski - Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu - Pani mgr Irena Majda oraz Pani mgr Barbara Tarczyńska.

Oprócz wykładu inauguracyjnego w I dniu Festiwalu Nauki odbyły się następujące wykłady:

„Prawa człowieka na co dzień" - prowadzący Pan dr Maciej Mączyński

oraz „Zmiany klimatu - przyczyny skutki i zapobieganie” - prowadzący Pan dr Wojciech Piontek

Zapraszamy na kolejne wydarzenia Festiwalowe! Udział w Festiwalu jest BEZPŁATNY!

Zapraszamy do Galerii zdjęć z pierwszego dnia Festiwalu!

Szczegółowa relacja z Festiwalu znajduje się również na Naszym Facebooku: http://www.facebook.com/wsbolkusz