23.01.2019

IV Turniej Debat Oksfordzkich w Akademii WSB

Akademia WSB organizuje IV Turniej Debat Oksfordzkich, skierowany do uczniów szkół średnich z regionu. Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy czteroosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunem.

Celem wydarzenia jest promowanie idei debat oksfordzkich, a jednocześnie kształcenie umiejętności oratorskich młodzieży, sztuki argumentacji i poszanowania dla reguł publicznej debaty. Idea debat narodziła się w Wielkiej Brytanii w 1823 roku, tworząc pole do akademickiej wymiany myśli i poglądów.

Pierwszy etap Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich odbędzie się 26 lutego br. w siedzibie Uczelni. Zakres tematyczny debaty będzie obejmował bieżące problemy społeczno-polityczne w Polsce i na świecie. O szczegółowych tezach uczestnicy wydarzenia zostaną powiadomieni po zakończeniu rejestracji on-line.

W finale, który odbędzie się 19 marca br., zmierzą się zwycięskie zespoły, spośród których wyłoniona zostanie najlepsza drużyna. Laureaci otrzymają tytuł Lidera Debaty Oksfordzkiej,  statuetkę Złoty Argument 2019 oraz nagrody rzeczowe.

W poprzedniej edycji Turnieju Debat Oksfordzkich bezkonkurencyjni okazali się uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Olkusza, którzy w finałowej rozgrywce wygrali wszystkie starcia na argumenty.

Szczegóły i regulamin

Kontakt: