19.06.2019

Ostatni nabór na kwalifikacyjne studia podyplomowe wg. dotychczasowych zasad

Akademia WSB Wydział Zamiejscowy w Cieszynie prowadzi nabór na studia podyplomowe - ostatnie przed wejściem w życie zmian w zakresie standardów kształcenia nauczycieli.

Ważne informacje:

Zgodnie z Projektem rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

1 października 2019 r. zostaną wprowadzone nowe Standardy przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela*:
• po 1 października 2019 r. kwalifikacje nauczyciela przedszkola i klas I-III będą nadawały tylko studia jednolite magisterskie, trwające co najmniej 9 semestrów
• studia podyplomowe z obszaru pedagogiki specjalnej, rozpoczynające się po 1 października 2019 r., będą miały wydłużony czas trwania studiów, zwiększoną liczbę godzin zajęć oraz zwiększoną liczbę godzin praktyk

Kierunki studiów podyplomowych