15.09.2013

Pikniki Militarny już za Nami!

Piknik Militarny w Olkuszu już za Nami!

W dniu 12 września br. odbył się Piknik Militarny organizowany przez Wydział Zamiejscowy w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Wielkiego w Olkuszu.

Piknik objęty był Patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego Pana Jerzego Antoniego Kwaśniewskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Dariusza Rzepki.

Piknik rozpoczął się o godzinie 14:00.

Na uroczystym rozpoczęciu swoją obecnością zaszczycił Nas Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Dariusz Rzepka.

Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym uczestnikom.

Podczas Pikniku odbyły się następujące atrakcje:

• Pokaz zabytkowego wozu oraz motoru bojowego z okresu II wojny światowej;
  • Pokaz wozów bojowych Straży Pożarnej i sprzętu strażackiego;
  • Pokazy zabytkowego sprzętu wojskowego;
  • Pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów z klasy mundurowej z Książa Wielkiego;
  • Pokazy technik samoobrony w wykonaniu studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej;
  • Strzelnica;
  • Quizy i konkursy dla dzieci;

Wszystkie prezentowane sprzęty oraz wydarzenia były ogólnodostępne dla uczestników, natomiast pokazy odbywały się z udziałem mieszkańców.

Uczestnicy Pikniku otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. 4 osoby wygrały 24 godzinne szkolenie survivalowe!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Do zobaczenia za Rok!