Przed nami Biznesowy Czwartek w Olkuszu

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz JM Rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz zapraszają do udziału we wspólnej inicjatywie skierowanej do środowiska olkuskiego biznesu, polegającej na cyklicznych spotkaniach przedstawicieli przedsiębiorstw, środowiska nauki oraz samorządu. W wybrany czwartek miesiąca w Olkuszu odbywa się spotkanie tematyczne, w czasie którego ekspert z konkretnej dziedziny przeprowadza wykład bądź warsztat dotyczący szczególnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

Tematem najbliższego „Biznesowego Czwartku” (17 maja 2018r.) będzie Odpowiedzialność cywilnoprawna przedsiębiorcy. Od osób fizycznych do członków zarządu spółek kapitałowych.

Celem niniejszego spotkania jest przedstawienie podstawowych zasad dotyczących odpowiedzialności cywilnoprawnej, w tym zasadniczo odpowiedzialności za zobowiązania, która pojawia się w związku z podejmowaną działalnością gospodarczą. Począwszy od osób fizycznych podejmujących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG, poprzez spółki cywilne, aż do spółek prawa handlowego – osobowych i kapitałowych, wszędzie kwestia odpowiedzialności cywilnoprawnej stanowi jedno z kluczowych zagadnień. Jakie są źródła tejże odpowiedzialności, w jakim zakresie odpowiada dany przedsiębiorca, czy będąc prokurentem lub pełnomocnikiem także ponosimy odpowiedzialność, po ilu latach przedawniają się ciążące na nas zobowiązania, w jaki sposób możemy zwolnić się z odpowiedzialności, co to takiego spółka cicha?

Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli dr Tomasz Sadowski – wykładowca i radca prawny Akademii WSB; specjalizuje się zasadniczo w prawie cywilnym oraz prawie gospodarczym i handlowym. Ponadto posiada duże doświadczenie w dziedzinie związanej z zabezpieczaniem i windykacją wierzytelności. Początki jego drogi zawodowej wiążą się z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego gdzie uzyskał tytuł magistra, a następnie doktora prawa. Ukończył również aplikację sędziowską przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach a następnie aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Biznesowy Czwartek w Olkuszu odbędzie się 17 maja 2018 roku o godz. 9:00 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu (ul. Francesco Nullo 29). Więcej informacji oraz rejestracja: www.biznesoweczwartki.wsb.edu.pl Po wykładzie zapraszamy na wspólną dyskusję przy kawie.

Kolejne spotkanie cyklu odbędzie się 7 czerwca 2018r. Gościem będzie Michał Dziekoński – ekspert i wykładowca akademii WSB, dyrektor zarządzający Business Games Institute, firmy tworzącej i wykorzystującej symulacje i gry strategiczne w szkoleniach i rozwoju pracowników. Z myśleniem strategicznym związany od początku kariery zawodowej, przez kilkanaście lat zarządzał marketingiem strategicznym w Grupie Siemens, obecnie działa dodatkowo jako interim manager i konsultant, tworząc systemy planowania i mierzenia efektów marketingu i sprzedaży dla firm. Od ponad 15 lat prowadzi również szkolenia i warsztaty oparte na autorskich grach symulacyjnych; w prowadzonych przez niego projektach uczestniczyło już ponad 10 tysięcy osób. Posiada certyfikaty MBA Oxford Brookes University, the Advanced Certificate in Marketing (CIM) oraz Marketing Training (Orlando, USA). Jest współautorem książek: Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy, Wskaźniki marketingowe, E-marketing – współczesne trendy: pakiet startowy, Konsument wierny jak pies oraz Projektowanie efektywnych szkoleń. Zapraszamy!