29.07.2014

Sapere Auso 2014/2015 - stypendia dla studentów z Małopolski

Do 31 października 2014 r. można składać wnioski w ramach Programu Stypendialnego SAPERE AUSO 2014/2015 na stypendia dla studentów z województwa małopolskiego. Stypendium przyznawane jest na okres dziesięciu miesięcy (październik 2014 r. - lipiec 2015 r.). Miesięczna wysokość stypendium wynosi 500 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendiów umieszczone są na stronie:

Uwaga studenci z województwa małopolskiego!
Dodatkowe stypendia za wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i/lub sportowe oraz dla osób niepełnosprawnych.

Do 31 października 2014 r. można składać wnioski w ramach Programu Stypendialnego SAPERE AUSO 2014/2015 o przyznanie stypendiów dla studentów z województwa małopolskiego. Stypendium przyznawane jest na okres dziesięciu miesięcy (październik 2014 r. - lipiec 2015 r.). Miesięczna wysokość stypendium wynosi 500 zł.

Stypendium naukowe może otrzymać student, który:
·     zamieszkuje teren województwa małopolskiego
·     wykaże się osiągnięciami, w roku akademickim poprzedzającym rok akademicki, na który przyznane będzie stypendium w danej dziedzinie, przedstawiając np.: wyniki prowadzonych prac badawczych, kserokopie lub wydruk publikacji, referatów i odczytów na konferencjach i seminariach naukowych, kserokopie uzyskanych patentów i wynalazków, kserokopie dyplomów, zaświadczeń lub innych dokumentów będących dowodem uzyskanych nagród i wyróżnień itp.
·     w poprzednim roku akademickim uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,5.

Stypendium artystyczne może otrzymać student, który:
·     zamieszkuje teren województwa małopolskiego
·     wykaże się osiągnięciami w roku akademickim poprzedzającym akademicki, na który przyznane będzie stypendium, w zależności od dziedziny aktywności artystycznej przedstawiając np.: kserokopie dyplomów, zaświadczeń lub innych dokumentów będących dowodem wygranych konkursów, zdobytych nagród, uczestnictwa w wystawach, koncertach, stworzonych kompozycji lub innych dzieł artystycznych, kserokopie lub wydruk publikacji itp.
·     w poprzednim roku akademickim uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,0.

Stypendium sportowe może otrzymać student, który:
·     zamieszkuje teren województwa małopolskiego
·     wykaże się osiągnięciami w roku akademickim poprzedzającym rok akademicki, na który przyznane będzie stypendium, w zależności od dziedziny aktywności sportowej przedstawiając np.: kserokopie dyplomów, zaświadczeń lub innych dokumentów będących dowodem wygranych zawodów i turniejów, posiadanej klasy sportowej, przynależności do kadry itp.
·     w poprzednim roku akademickim uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,0.
·     w szczególnie uzasadnionych przypadkach Komisja Stypendialna może przyznać stypendium za osiągnięcia sportowe z pominięciem kryterium minimalnej średniej ocen uzyskanej w poprzednim roku akademickim.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student, który:
·     zamieszkuje teren województwa małopolskiego
·     posiada orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez odpowiedni organ
·     wykaże się dokumentacją potwierdzającą osiągnięcia naukowe i/lub artystyczne i/lub sportowe
·     w poprzednim roku akademickim uzyskał średnią ocen nie niższą niż 4,5.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendium można uzyskać w Dziale Pomocy Materialnej:
nr tel. (032) 295 93 66,
oraz na stronie internetowej http://sapereauso.org/stypendium.html