10.03.2015

Seminarium Akademii E-Nauczyciela - podsumowanie

W dniu 10 marca odbyło się kolejne, bezpłatne seminarium Akademii E-Nauczyciela pt. "Ukryte zasoby internetu".

Uczestników Seminarium przywitał dr inż. Paweł Sobczak - Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu.

Podczas seminarium Uczestnicy zapoznali się z bazami edukacyjnymi, które zawierają zweryfikowane pod względem merytorycznym informacje, przydatne nauczycielom i godne polecenia uczniom.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali wybrane repozytoria, wydawnictwa instytucji naukowych, wydawnictwa towarzystw naukowych i think tanków, oraz wyszukiwarki i bazy danych. Każdy uczestnik zapoznał się zarówno z bazami bibliograficznymi, pełnotekstowymi, jak i hybrydowymi. Przedstawiono również serwisy i repozytoria udostępniające bezpłatnie w sieci polskie publikacje (wiarygodne i naukowe).

Warsztat przeprowadziła specjalistka z zakresu informacji naukowej, Pani mgr Marta Bednarczyk, reprezentująca Bibliotekę Akademicką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Seminarium zostało zorganiozwane przez Centrum Nowoczecznych Metod i Technik Edukacyjnych,  Bibliotekę Akademicką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Zamiejscowy w Olkuszu.