02.03.2015

Seminarium Akademii E-Nauczyciela

Drodzy Nauczyciele

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium Akademii e-Nauczyciela nt. "UKRYTE ZASOBY INTERNETU Warsztaty pozyskiwania informacji", które odbędzie się 10 marca 2015 r. o godz. 16:15.

Internet stanowi przestrzeń, w której każdy użytkownik znajdzienieograniczonąilość informacji na każdy temat. Ze względu na swoje specyficzne cechy, takie jak dostępność,  łatwość przetwarzania informacji i jej archiwizacji,stanowi ważne źródło preferowane przez nauczycieli i uczniów. Okazuje się jednak, że Google to nie wszystko,  a dostępne poprzez popularną wyszukiwarkę informacje stanowią tylko niewielki wycinek nieograniczonych zasobów dostępnych w sieci. Problem polega na dostępie i wyborze informacji o odpowiedniej jakości,tym bardziej, że współcześnie jedną z najważniejszych umiejętności oczekiwanych w społeczeństwie informacyjnym jest wartościowanie informacji.

Zapraszamy Państwa na warsztaty, na których będzie można zapoznać się z bazami edukacyjnymi, które zawierają zweryfikowane pod względem merytorycznym informacje, przydatne nauczycielom i godne polecenia uczniom.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają wybrane repozytoria, wydawnictwa instytucji naukowych, wydawnictwa towarzystw naukowych i think tanków, wyszukiwarki i bazy danych. Każdy uczestnik zapozna się zarówno z bazami bibliograficznymi, pełnotekstowymi, jak i hybrydowymi. Mowa będzie również o serwisach i repozytoriach udostępniających polskie publikacje (wiarygodne i naukowe) bezpłatnie w sieci.

Warsztaty przeprowadzą specjalistki z zakresu informacji naukowej: mgr Marta Bednarczyk i mgr Anna Suchecka, reprezentujące Bibliotekę Akademicką Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Seminarium odbędzie się w siedzibie Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ul. Polna 8 (budynek I LO w Olkuszu).

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne i potwierdzone certyfikatem.

Inicjatywę  patronatem objął Śląski Kurator Oświaty

Uwaga! Ponieważ seminarium będzie odbywało się w pracowni komputerowej liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

Program seminarium

16.15  - 16.30    Rejestracja uczestników

16.30  - 16.40    Powitanie uczestników – Dziekan Wydziału Dr inż. Paweł Sobczak

16.40 - 17.30     Warsztaty Ukryte zasoby Internetu - mgr Marta Bednarczyk i mgr Anna Suchecka, Biblioteka Akademicka Wyższej Szkoły                                          Biznesu w Dąbrowie Górniczej, cz. 1.

17.30 -   17.45   przerwa

17.45 -  18.30    Warsztaty Ukryte zasoby Internetu - mgr Marta Bednarczyk i mgr Anna Suchecka, Biblioteka Akademicka Wyższej Szkoły                                         Biznesu w Dąbrowie Górniczej, cz. 2.

18.30                 Podsumowanie i zakończenie spotkania