16.01.2018

V Festiwal Nauki - podsumowanie

Ponad 600 osób uczestniczyło w wykładach, warsztatach i szkoleniach zorganizowanych w ramach V Festiwalu Nauki w Olkuszu, który odbywał się w dniach 20-24 marca 2017 r.

V Festiwal Nauki organizowany przez Wydział Zamiejscowy w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Olkusza i powiatu olkuskiego.

Jak podkreśla Sebastian Korzeniowski - Kierownik Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu – „Tworząc program Festiwalu Nauki staraliśmy się tak dobrać prelegentów, by tematyka ich wystąpień odpowiadała profilom szkół ponadgimnazjalnych. Najważniejszym momentem Festiwalu Nauki było spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu gdzie podczas Dnia Innowacyjności i Przedsiębiorczości staraliśmy się zintegrować przedsiębiorców, Władze Samorządu Lokalnego oraz młodzież.”

Gościem specjalnym i prelegentem Dnia Innowacyjności i Przedsiębiorczości, który wygłosił wykład pt. „Kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość – sposób na udaną karierę”, był Roman Młodkowski – Dyrektor Pionu Biznes ONET – RASP, wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ekspert z zakresu rynku mediów oraz innowacji w biznesie. Podczas wydarzenia Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich – dr Marcin Lis zainicjował działanie Rady Ekspertów przy Wydziale Zamiejscowym WSB w Olkuszu.

Prelegentami tegorocznego Festiwalu Nauki w Olkuszu byli m.in.: prof. nadzw. dr hab. Adam Jabłoński, mgr inż. Tomasz Krawczyk, bryg. dr n. med. Mariusz Chomoncik, dr inż. Paweł Sobczak, dr n. med. Paulina Głowacka.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego, a w Olkuszu także Starosta Powiatu Olkuskiego – Pawel PiasnyBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Roman Piaśnik, który był współorganizatorem Dnia Innowacyjności i Przedsiębiorczości.

Patronat medialny: Przegląd Olkuski

Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny. Szczegółowy program V Festiwalu Nauki jest dostępny są na stronie www.wsb.edu.pl/festiwalwolkuszu.

Relacja Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu: KLIKNIJ TUTAJ

XIII Festiwal Nauki – zadania finansowane w ramach umowy 847/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.