19.03.2018

VI Festiwal Nauki w Olkuszu

Za nami VI Festiwal Nauki w Olkuszu. W dniach od 12 do 16 marca 2018 r. na terenie szkół powiatu olkuskiego odbywały się wykłady, warsztaty oraz pokazy popularyzujące naukę. Celem Festiwalu jest przybliżenie młodzieży tematyki prowadzonych badań naukowych, zapoznanie z najnowszymi osiągnięciami i odkryciami oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie.

Jak podkreśla Sebastian Korzeniowski - Kierownik Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu – „Tworząc program Festiwalu Nauki staraliśmy się tak dobrać prelegentów, by tematyka ich wystąpień odpowiadała profilom szkół ponadgimnazjalnych a treść wystąpień wzbogacała wiedzę uczniów i inspirowała ich do dalszego rozwoju”.

Prelegentami tegorocznego Festiwalu Nauki w Olkuszu byli m.in.: prof. nadzw. dr hab. Eugenia Rostańska, dr Paulina Polko, dr Sabina Ratajczak, dr n. med. Paulina Głowacka, mgr Agnieszka Dymek, dr inż. Krystian Mączka, mgr Solomon Omokbemi.

Spotkania festiwalowe odbywały się w:

• I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu
  • II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu
  • IV Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu
  • Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu
  • Zespole Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
  • Zespole Szkół w Wolbromiu
  • Uczniowie Zespołu Szkół w Krzeszowicach, oraz Zespół Szkół w Olkuszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach uczestniczyli w wykładach odbywających się w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego, a w Olkuszu także Starosta Powiatu Olkuskiego – Paweł Piasny i Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Roman Piaśnik.