13.12.2015

WIZYTA STUDYJNA w firmie ANTRANS

Wizyta studyjna w firmie ANTRANS w Olkuszu.

W dniu 12.12.2015r. studenci Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu  Wyższej Szkoły Binzesu w Dąbrowie Górniczej o specjalności "Logistyka i transport" na kierunku  Zarządzanie wzięli udział w wizycie studyjnej do firmy ANTRANS. Wizyta studyjna w firmie ANTRANS, której głównym obszarem działności jest świadczenie usług spedycyjno-transporotowych wewnątrzunijnych pomiędzy różnymi krajami Europy Zachodniej, została zorganizowana przez Władze Wydziału przy współpracy z Prezesem Zarządu firmy ANTRANS  - Panem Łukaszem Czyż.

Grupę oprowadzał długoletni pracownik firmy ANTRANS, aktulany Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Olkuszu Pan Grzegorz Sikora. Natomiast nad bezpieczeństwem studentów w trakcie wizyty czuwała Pani dr inż. Agnieszka Kurc-Lisiecka, Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu.

Podczas wizyty, studenci poznali m.in. strukturę i zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa logistyczno-spedycyjno-transportowego, skład bazy transportowej, zasady działania magazynów logistycznych, prowadzenia prac przeładunkowych oraz istotę transportu częściowego, krajowego i dedykowanego. Ważnym elementem wizyty było zapoznanie studentów z pracą Spedytora Międzynarodowego, Zawodowego Kierowcy, czy Specjalisty ds. rozliczeń kierowców.

W trakcie wizyty studyjnej Pan Gabriel Wleciał, Spedytor Międzynarodowy zaznajomił studentów z tajnikami swej pracy, pokazał metody pozyskiwania klientów, przedstawił zasady korzystania z "Timocom" - największej w Europie platformy transportowej dla wszystkich uczestnichów łańcucha dostaw, czy jej polskiego odpowiednika  giełdy "Trans".