18.12.2014

Wspólne kolędowanie na krakowskim Rynku - zapraszamy!

Studenci Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zapraszają koleżanki i kolegów z WSB, a także wszystkich zainteresowanych na wspólne kolędowanie na krakowskim Rynku.

Lekcja Śpiewania odbędzie się 21 grudnia 2014 roku o godz.17.00. Będzie to już 55-ta edycja wspólnego muzykowania na krakowskim Rynku. Inicjatorami wydarzenia są Waldemar Domański, Dyrektor Biblioteki Piosenki Polskiej oraz Kazimierz Madej, Dyrektor  legendarnego Kabaretu „Loch Camelot”.

Początkowo organizatorzy Lekcji Śpiewania planowali „rozśpiewać krakowian”, pomysł szybko jednak zaskarbił sobie serca mieszkańców całego kraju, a także z odległych ośrodków polonijnych.

Lekcje śpiewania odbywają się najczęściej na Rynku Głównym w Krakowie. Stałe daty to 11 listopada, 3 maja, 5 sierpnia, oraz niedziela przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia i 14 lutego w dzień zakochanych.

Na lekcjach rozdawane są bezpłatnie śpiewniki, które pozostają cenną pamiątką, a podczas lekcji korzystają z nich i dzielą się nimi całe rodziny i grupy przyjaciół, gdyż zawsze trochę ich zabraknie. Trudno się temu dziwić. Publiczności regularnie przybywa z lekcji na lekcję.

POBIERZ ŚPIEWNIK

Zapraszamy!