Za nami Tydzień Bezpłatnych Szkoleń w Olkuszu

Dwieście osób uczestniczyło w warsztatach, które w ramach Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń odbywały się w Wydziale Zamiejscowym Akademii WSB w Olkuszu. Tematyka szkoleń była związana z obszarami, w których Akademia WSB prowadzi studia podyplomowe.

Główne zasady funkcjonowania centrów magazynowych i logistycznych, a także nowoczesne rozwiązania informatyczno-mechatroniczne przedstawił dr Paweł Sobczak, wykładowca Akademii WSB. Polecał również kierunek studiów podyplomowych - Transport i spedycja.

Nowe wytyczne dotyczące ochrony danych osobowych, tzw. RODO, wymaga przystosowania i wykazania zgodności z obowiązującymi przepisami. O tym, jak to osiągnąć opowiadał Jarosław Żabówka, a rozszerzenie tej tematyki ma miejsce na kierunku Ochrona Danych Osobowych w administracji i biznesie.

Przepisy prawa pracy i zmiany, jakie nastąpiły w roku 2018 były tematem szkolenia Damiana Czoika, wykładowcy Akademii WSB. Tematyka ta rozszerzona jest na zajęciach podczas studiów na kierunku Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z obszaru oświaty. Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej był tematem szkolenia Wojciecha Sowińskiego, który prowadzi zajęcia na kierunku Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - studia kwalifikacyjne. O sposobach wspierania rozwoju dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera opowiadała Beata Zawiślak, wykładowca Akademii WSB, m.in. na kierunku Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia - studia kwalifikacyjne. Surdo- i neurologopedyczne wsparcie dziecka od poczęcia było tematem zajęć Aleksandry Karlik, wykładowcy Akademii WSB, która prowadzi zajęcia na kierunkach Logopedia - studia kwalifikacyjne oraz Neurologopedia.

Wszyscy uczestnicy Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń w Wydziale Zamiejscowym w Olkuszu otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniach.

/mpm, 25.09.2018/