07.07.2017

Gala zakończenia oświatowych studiów podyplomowych

Wyjątkowy dzień dla absolwentów studiów podyplomowych na kierunkach oświatowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. We wtorek 27 czerwca 2017 r. w Audytorium Maximum WSB odbyła się uroczysta gala, podczas której absolwenci studiów podyplomowych otrzymali dyplomy i wyróżnienia.

Ceremonię rozpoczęła JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, która wraz z Prorektorem ds. Rozwoju i Spraw Studenckich dr. Marcinem Lisem wręczyła nagrody autorom najlepszych prac końcowych. Wyróżnienia za ponadprzeciętną aktywność oraz zaangażowanie podczas zajęć na kierunku Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci otrzymały: Aleksandra Hirsz, Monika Jarosińska, Sylwia Jasiok (wręczono im nagrody rzeczowe ufundowane przez Studio Tańca i Muzyki RYTM), a także Katarzyna Zaleś (która otrzymała nagrodę w postaci nauki gry na gitarze basowej pod opieką dr. Dariusza Ziółka).

Na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Integracja sensoryczna autorkami wyróżnionych prac końcowych były: Kamila Gwóźdź-Ukuś oraz Weronika Jasiak (otrzymały one bony edukacyjne o wartości 1 000 zł). Z kolei wyróżnienia oraz bony edukacyjne o wartości 1000 zł za efektywną współpracę na kierunku Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia otrzymały: Katarzyna Zemła, Sylwia Szymocha oraz Barbara Kempska-Guga. Fundatorem nagród była WSB.

Ostatnia z kategorii to wyróżnienie za pełne zaangażowanie oraz aktywność podczas zajęć - jej laureatami zostały: Liliana Byszewska (absolwentka kierunku Zarządzanie placówkami oświatowymi), Weronika Poręba (Tyflopedagogika), Monika Pasich (Doradca zawodowy) i Anna Dębska (Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne). Wyróżnionym absolwentkom wręczono nagrody rzeczowe oraz bony edukacyjne o wartości 1000 zł ufundowane przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W ramach części artystycznej wystąpił zespół Poziom Prywatny - jest to projekt artystyczny Tomasza Spalińskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Real Conservatorio Superior de Mùsica w Madrycie ufundowane przez WSB, a także laureata m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawczego Gitary Klasycznej w Łodzi i Międzynarodowego Konkursu Gitarowego „O Gitarę Czarnych Diamentów” w Tychach. Tomasz Spaliński w swojej karierze koncertował w Polsce i za granicą, w 2010 r. uzyskał tytuł naukowy doktora habilitowanego sztuk muzycznych.

/pkm, 27.06.2017 r./