20.05.2014

WSB na II Kongresie Klastrów w Warszawie

W dniu 20 maja w siedzibie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbył się II Kongres Klastrów pod hasłem „Klastry Polskie – ich rola i kondycja u progu nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020”.

Spotkanie było okazją do debaty  na temat kondycji powstałych i powstających klastrów w kontekście przedsiębiorczości i konkurencyjności polskich firm w Unii Europejskiej. Rozwój klasteringu świadczy o wysokim poziomie współpracy, networkingu i wzroście świadomości i edukacji wśród podmiotów, które do klastrów przystępują. W swoim założeniu Kongres miał integrować środowiska, służyć wymanie doświadczeń i dobrych praktyk.

Podczas wydarzenia Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej - Uczelnię aktywnie uczestniczącą w klastrach i efektywnie współpracującą  z przedsiębiorcami, celem realizacji projektów badawczych i biznesowych, reprezentował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju.

W trakcie Kongresu miała miejsce premiera Europejskiej Akademii Klasteringu, projektu zrzeszającego kilkanaście klastrów z Polski i Europy. Autorami koncepcji graficznej oraz wykonawcami materiałów reklamowych i promocyjnych są pracownicy Biura Karier i Promocji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej: Beata Madera (grafik) oraz Grzegorz Adam (Zastępca Kierownika BKiP).