05.10.2014

WSB objęła patronat merytoryczny nad Olkuskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku

W dniu 2 października 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkusz odbyła się uroczysta VIII inauguracja roku akademickiego Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu uczestniczył dr inż. Paweł Sobczak, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wizyta przedstawiciela władz Uczelni stała się okazją do podpisania porozumienia, na mocy którego WSB objęło patronat merytoryczny nad OUTW.

Sygnatariuszami porozumienia byli także: Dariusz Rzepka, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Grażyna Praszelik-Kocjan, Dyrektor MOK.

Na mocy umowy wykładowcy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej aktywnie włączą się w działalność Rady Programowej Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także będą dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasjami z słuchaczami OUTW podczas wykładów i warsztatów. W najbliższy czwartek (9 października) dr Łukasz Wróblewski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie przybliży słuchaczom olkuskiego UTW kulturę Indian południowo- i północnoamerykańskich.

Uczelnia angażując się w realizację i popularyzację idei ustawicznego kształcenia (Life Long Learnig) jest inicjatorem i merytorycznym partnerem ośmiu Uniwersytetów Trzeciego Wieku na terenie województwa śląskiego.

Działalność Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest obecnie jedną z najpopularniejszych form aktywizacji  intelektualnej i społecznej ludzi w tzw. „średnim wieku” . Inicjatywy te spełniają też swoje zadanie w zakresie ułatwienia osobom starszych nawiązywania i utrzymywania kontaktów, przyjaźni, zapewniają możliwość dbania o kondycję fizyczną. UTW to także możliwość zaspokojenia potrzeby samokształcenia seniorów, poznawania środowiska, poszerzania wiedzy i umiejętności, potrzeby wykonywania społecznie użytecznych działań.