10.06.2015

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zwycięzcą rankingu Perspektyw

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny zajęła pozycję lidera niepublicznych szkół wyższych w województwie śląskim. WSB znajduje się też na 9.pozycji w krajowym zestawieniu niepublicznych uczelni. Tym samym Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej nie tylko potwierdziła swoją wiodącą pozycję w regionie, ale i umocniła pozycję w kraju (przez ostatnie dwa lata WSB zamykała pierwszą 10 najlepszych szkół wyższych w Polsce). To dane z opublikowanego dziś Rankingu Szkół Wyższych miesięcznika "Perspektywy".

Autorzy rankingu  docenili przede wszystkim:

• potencjał naukowy uczelni,
  • poziom umiędzynarodowienia,
  • warunki kształcenia,
  • efektywność naukową Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

To już 16. Ranking Szkół Wyższych miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy", jednego z najbardziej prestiżowych zestawień, obrazujących sytuację w szkolnictwie wyższym.

Zestawienie przygotowane zostało przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera, prezesa PAN, w skład której weszli m.in.: prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu, honorowy przewodniczący, prof. Marek Rocki, senator RP, przewodniczący PKA, prof. Franciszek Ziejka, przewodniczący SKOZK, b. rektor UJ, prof. Bogusław Smólski , b. dyrektor NCBiR, prof. Tadeusz Tołłoczko, b. rektor Akademii Medycznej w Warszawie,  dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP, Włodzimierz Kiciński, kurator Banku BPS S.A., b. prezes Nordea Bank Polska, Waldemar Siwiński – prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, b. prezes PAP.

Wyniki rankingu Perspektyw dla Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej są potwierdzeniem niedawno opublikowanego zestawienia Multirank Komisji Europejskiej, w którym Uczelnia została wyróżniona również za wysoki poziom umiędzynarodowienia, upraktycznienia procesu dydaktycznego oraz aktywność na rzecz regionu. Ranking Komisji Europejskiej bardzo wysoko ocenił kierunek Informatyka (studia inżynierskie) prowadzony w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Uczelnia zwyciężyła też w rankingu miesięcznika Forum Samorządowe, który najwyżej ocenił studia podyplomowe WSB dla samorządowców.

Zobacz zestawienie "Perspektyw" uczelni niepublicznych w województwie śląskim

Zobacz najlepsze uczelnie w kraju