28.09.2016

20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dziś - 20 września (wtorek) - w wielu przedszkolach obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Co to za święto i jakie niespodzianki przygotowała z tej okazji WSB?

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Podczas pierwszych obchodów w 2010 roku, które odbyły się w Łodzi, dzieciaki, podczas festynu, posadziły w parku pamiątkowe dęby i razem w władzami miasta wypuściły do nieba baloniki z marzeniami.

Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce.

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia placówki organizują moc atrakcji dla dzieci. W niektórych przedszkolach w ramach święta odbywa się pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak co roku wysyła specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków. Wiele samorządów przygotowuje, dla wszystkich przedszkoli ze swojego miasta czy gminy, festyny, koncerty, marsze, zabawy, bale. W Opolu przedszkolaki odbierają symboliczne klucze do miasta od prezydenta, a następnie uczestniczą w uroczystej sesji Rady Miasta Przedszkolaków.  Każde przedszkole miejskie czy prywatne stara się aby przedszkolaki tego dnia jak najlepiej bawiły się.

A co z okazji tego dnia przygotowała WSB?

Zależy nam aby dzieci nie tylko jak najlepiej sie bawiły, ale także, aby opiekowała sie Nimi jak najlepiej wykształcona kadra nauczycieli. Dlatego właśnie, począwszy od dnia dzisiejszego (20.09.) do konca miesiąca (30.09.) na osoby, które zapiszą sie na studia podyplomowe na polecanych przez nas kierunkach czeka specjalna bonifikata w wysokości 300 zł.

Kierunki objęte bonifikatą z okazji Dnia Przedszkolaka:

Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne - studia kwalifikacyjne

Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci - studia kwalifikacyjne

Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - studia kwalifikacyjne

Logopedia - studia kwalifikacyjne

Neurologopedia - studia kwalifikacyjne

Integracja sensoryczna - studia kwalifikacyjne

Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia - studia kwalifikacyjne

Hymn przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref:
Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy, przystroimy
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

Ref:
Dzień przedszkolaka…