25.10.2018

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 w Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Akademii WSB

„Gaudeamus igitur...” tradycyjny hymn środowisk studenckich wybrzmiał podczas  inauguracji roku akademickiego 2018/2019 z udziałem władz Uczelni, zaproszonych gości i studentów. Uroczystość odbyła się 20 października 2018 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

„Gaudeamus igitur...” tradycyjny hymn środowisk studenckich wybrzmiał podczas  inauguracji roku akademickiego 2018/2019 z udziałem władz Uczelni, zaproszonych gości i studentów. Uroczystość odbyła się 20 października 2018 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

W swoim przemówieniu dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem podkreślił dokonania i sukcesy Akademii WSB na przestrzeni minionych lat oraz nakreślił plany na najbliższą przyszłość.

W uroczystości udział wzięło liczne grono zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się:

• przedstawiciele władz państwowych i Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej,
  • przedstawiciele korpusu dyplomatycznego,
  • przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i metropolitarnych,
  • przedstawiciele instytucji naukowych, szkolnictwa wyższego oraz uczelni wyższych,
  • przedstawiciele organizacji oraz instytucji zrzeszających przedsiębiorców, praktyki gospodarczej, partnerów Akademii WSB i członkowie Rady Ekspertów działającej przy Akademii WSB,
  • przedstawiciele służb mundurowych,
  • reprezentanci duchowieństwa,
  • reprezentanci  instytucji wyższej użyteczności publicznej, organizacji społecznych, kultury oraz oświaty,
  • przedstawiciele partnerskich szkół średnich,
  • zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Akademii WSB,
  • mieszkańcy miasta oraz Przyjaciele Akademii WSB.

Z okazji uroczystości na ręce JM Rektor, okolicznościową laudację przesłał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Andrzej Duda.

Tradycyjnie najważniejszym momentem inauguracji roku akademickiego był Akt Immatrykulacji, który poprowadził Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB - dr Marcin Lis oraz  Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB - dr inż. Rafał Karaś

Po raz osiemnasty w historii Akademii WSB przyznano wyróżnienia "Lidera Roku". Projekt został zainicjowany przez Akademię WSB w 2000 r. Laureatami tej prestiżowej nagrody są absolwenci, którzy uzyskali w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen, a także wyróżnili się aktywną i znaczącą działalnością naukową, społeczną oraz kulturalną na rzecz społeczności akademickiej. Statuetką Lidera Roku 2018 wyróżniono Panią Patrycję Grabowską.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia również studentom:

• za działalność  organizacyjną i promocyjną na rzecz Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Krakowie - Pan Konrad Grybel.
  • za wysokie wyniki w nauce - Pani Justyna Pac oraz Pani Agnieszka Starzyk.
  • za pracę licencjacką pt. „Rola Krakowskiego Pogotowania Ratunkowego w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży 2016” napisaną pod kierunkiem dr inż. Bogusława Koguta - Pan Tomasz Michalski.

Wyróżnienia za owocną współpracę oraz działalność organizacyjną otrzymali również:

• Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego - Pani mgr Beata Śliwa.
  • Dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji - Pani mgr Barbara Lesińska (w imieniu Pani Dyrektor wyróżnienie odebrała Pani mgr Alicja Echary).

Wykład inauguracyjny pt. „O wprowadzeniu w kulturę w czasach marnych, czyli co możemy zrobić dla siebie nawzajem” wygłosiła Pani prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz.

Uroczystość uświetnił występ Chóru UŚ Harmonia