Międzynarodowy projekt "MissionOcean& WatersNight"

W ramach Międzynarodowego projektu #MissionOcean& #WatersNight 7 czerwca uczniowie krakowskich szkół średnich mogli wysłuchać 2 wykładów.

Pierwszy z nich na zakolu Wisły przy Bulwarze Poleskim poprowadził Paweł Augustynek Halny z inicjatywy Siostry Rzeki. Opowiadał o inicjatywie związanej z przewróceniem dawnej funkcji tego bulwaru jakim była plaża pod Wawelem. Wskazywał, że obecne funkcje Wisły w tym rejonie nie spełniają swoich zadań i nie są wykorzystywane. A obecne trendy związane z przywracaniem rzekom ich dawnych funkcji oraz naturalizowanie jest coraz powszechniejsze w Europie. Drugi wykład poprowadzony został przez Panią kapitał Annę Kiełbik-Piwońską, która opowiadała uczniom o sile i potędze mórz i oceanów w związku z jej wieloletnią pracą na jachtach i statkach wycieczkowych. Wskazywała jakie są codzienne wyzwania załogi na takim obiekcie pływającym oraz jak wygląda przygotowanie zawodowe i jakie doświadczenia można zebrać w trakcie takiej pracy. To były ważne spotkanie i cieszymy się, że Kraków znalazł się w środku międzynarodowej społeczności projektu #SHORE.