Kierunek

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY - PATRONAT TÜV NORD | OLKUSZ

Tryb: Hybrydowe Zapisz się

Celem studiów jest przygotowanie Słuchaczy do pracy zgodnej ze współczesnymi wymogami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zdobycie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu m.in. specjalisty ds. BHP w nowoczesnym przedsiębiorstwie lub instytucji. Studia umożliwiają także zdobycie kwalifikacji niezbędnych dla osiągnięcia wyższych szczebli awansu zawodowego w służbie BHP. Podczas studiów Słuchacze zdobywają wiedzę w zakresie problematyki bezpieczeństwa w zakładach pracy, obowiązujących w krajach Unii Europejskiej zasad zarządzania bezpieczeństwem, nabywają praktyczne umiejętności w zakresie rozpoznawania i interpretacji zagrożeń. Uczą się samodzielnego wykonywania oceny i analizy ryzyka zawodowego oraz nabywają praktyczną wiedzę w zakresie zarządzania służbami BHP. Absolwenci studiów uzyskują: uprawnienia do zajmowania kierowniczych stanowisk w służbach BHP oraz kwalifikacje specjalisty do spraw BHP, a także kompetencje do prowadzenia szkoleń w zakresie BHP oraz uprawnienia Audytora wewnętrznego systemu zarządzania BHP.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r. na stanowiskach starszego inspektora oraz specjalisty, starszego specjalisty i głównego specjalisty do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy mogą być zatrudnione osoby posiadające m.in. studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

• Atuty

• Możliwość udziału w szkoleniu i zdobycie certyfikatu Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Jakością BHP (normy PN-N 18001, OHSAS 18001, ISO 45001) wydanego przez TÜV NORD Polska.

• Praktyczne ćwiczenia i analiza case study w zakresie bezpieczeństwa i oceny ryzyka i zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

• Wśród wykładowców specjaliści z zakresu inspekcji pracy, ochrony przeciwpożarowej, pierwszej pomocy oraz praktycy biznesu w zakresie zarządzania bezpieczeństwem pracy.

• Możliwość uzyskania uprawnień Inspektora ochrony przeciwpożarowej*.

* dodatkowa opłata

• Kadra zarządzanie bhp

dr Adrian Cierpioł

Prowadzi działalność jako trener i konsultant w zakresie międzynarodowych standardów systemowego zarządzania przedsiębiorstwem w zakresie jakości, ochrony środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa łańcucha dostaw oraz zarządzania jakością w procesach badań laboratoryjnych. Współwłaściciel firmy „SCM Systemy Zarządzania Sudara i Wspólnicy” Spółka Jawna z siedzibą w Sosnowcu. W ostatnich 12 latach przeprowadził proces wdrożenia wybranych z wymienionych systemów zarządzania w kilkudziesięciu organizacjach o różnym profilu działalności. Wykładowca Akademii WSB oraz innych uczelni w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami, narzędzi zapewnienia i zarządzania jakością, auditów wewnętrznych, metod statystycznych sterowania procesem produkcyjnym.

dr Damian Czoik

Ekspert i praktyk w obszarze Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy. Od 1986 związany zawodowo z Kopalnią Węgla Kamiennego "Bielszowice" - Kierownik Działu Spraw Osobowych, Zastępca Dyrektora ds. pracy. Trener i nauczyciel akademicki, autor wielu publikacji związanych z oceną ryzyka oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

mgr Przemysław Pogłódek

Inspektor pracy, były pracownik  i rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach, trener wpisany do Banku Wykładowców Ośrodka Szkolenia PIP we Wrocławiu, biegły sądowy z zakresu czasu pracy, wykładowca prawa pracy z 14. letnim stażem w wielu renomowanych ośrodkach szkoleniowych w kraju i zagranicą, ekspert z zakresu prawa pracy wiodącego portalu prawnego biznes-firma.pl
    i Centrum Kształcenia HR.

• Rekomendacje

Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy stale rośnie. Wynika to z faktu, iż pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Niestety, z uwagi na wielość i niejednoznaczność przepisów w zakresie BHP, a także stałą ich aktualizację, spełnienie określonych obowiązków nastręcza wiele trudności. Sprostać im może jedynie odpowiednio przygotowana służba bezpieczeństwa i higieny pracy. Stąd pracodawcy poszukują specjalistów, którzy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny pomogą zapewnić odpowiednie warunki do pracy na terenie zakładu. Studia podyplomowe w Akademii WSB odpowiadają na to zapotrzebowanie, przede wszystkim w zakresie rozwiązywania praktycznych problemów, jakie często pojawiają się w codziennej działalności służby BHP.

dr Damian Czoik
    Dyrektor ds. Pracowniczych i Ekonomicznych KWK Sośnica w Gliwicach