Kierunek

FILOLOGIA ANGIELSKA - STUDIA I STOPNIA | TYCHY

Zacznij swoją edukację z nami!
Wpisowe = 0 złotych. W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

Filologia angielska w Akademii WSB w Tychach

to studia praktyczne, przygotowujące przyszłych absolwentów do pracy w międzynarodowych korporacjach, do posługiwania się językiem w sytuacjach biznesowych oraz do funkcjonowania w różnorodnych kulturowo organizacjach.

W zależności od wybranej specjalności, absolwenci filologii angielskiej w Akademii WSB mogą pracować jako tłumacze, korektorzy tekstów, twórcy stron i treści internetowych, przewodnicy wycieczek, korespondenci telewizyjni czy copywriterzy.

Praktyczna znajomość języka angielskiego wraz z drugim językiem otwiera natomiast drogę do zawodów takich jak np. dyplomata, stewardessa, dziennikarz, pracownik placówek kulturalnych, manager projektów międzynarodowych i wielu innych.

Nacisk na praktyczny aspekt kierunku realizujemy poprzez:

• liczne spotkania z praktykami, m.in. z tłumaczami symultanicznymi, przedstawicielami branży technologicznej, dziennikarzami;
  • nowoczesne metody kształcenia: problem solving, case study, wykorzystanie nowoczesnych laboratoriów językowych w procesie dydaktycznym, w tym laboratorium translatoryczno-fonetycznego z kabinami;
  • zajęcia konwersatoryjne z native speakerami w różnych krajów m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii;
  • liczne kursy i szkolenia – w tym certyfikowane, m.in. sprawne zarządzanie projektami, warsztaty wystąpień publicznych, wprowadzenie do baz danych, design thinking, angielski finansowy i informatyczny, zarządzanie czasem, kursy przygotowujące do zewnętrznych egzaminów językowych i wiele innych.
  • Czego się nauczysz?

• poprawnego wykorzystywania języka angielskiego w różnych sytuacjach społecznych, w tym w stresie i pod presją czasu,
    • swobodnego wyrażania sądów, opinii, argumentowania,
    • posługiwania się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu,
    • posługiwania się językiem angielskim naukowym,
    • poprawnego redagowania tekstów.
  • Program studiów

Wybrane treści programu studiów:

Filologia angielska studia I stopnia (6 semestrów, uzyskiwany tytuł licencjat):

Wybrane treści podstawowe: praktyczna nauka języka – czytanie ze zrozumieniem i słownictwo, słuchanie ze zrozumieniem, pisanie, gramatyka praktyczna, konwersacje z native speakerami, w tym konwersacje specjalistyczne.

Wybrane treści kierunkowe: wstęp do literaturoznawstwa, literatura brytyjska, literatura amerykańska, wstęp do językoznawstwa, gramatyka opisowa, gramatyka kontrastywna, fonetyka.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego większość naszych nauczycieli na kierunku Filologia angielska ma doświadczenie praktyczne: współpracują z międzynarodowymi korporacjami, fundacjami, przygotowują specjalistyczne tłumaczenia dla biznesu czy administracji państwowej, wyjeżdżają na zagraniczne staże i kontrakty. Wykładowcami są też członkowie Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich.

Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, studenci mają możliwość osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy. W minionym roku gościliśmy m.in. przedstawicieli Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

• Rekomendacje

"Atutem tego kierunku są spotkania z praktykami, ekspertami w dziedzinie tłumaczeń pisemnych i ustnych, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach translatorycznych oraz zajęcia w formie warsztatów, treningów czy symulacji. Warto dodać, że absolwent filologii, poza znajomością języka angielskiego na najwyższym poziomie, uzyskuje kompetencje do posługiwania się drugim językiem obcym (chińskim, hiszpańskim lub rosyjskim).

Absolwenci często posługują się również biegle słownictwem specjalistycznym z zakresu angielskiego języka prawniczego, biznesowego lub medycznego."

mgr Iwona Gandor
    tłumacz konferencyjny języka angielskiego

• Opłaty

Filologia angielska  - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł   280 zł* 550 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.