12.06.2017

1 Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie - 8 czerwca 2017

8 czerwca 2017 w budynkach Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Frysztackiej 44-48 odbyły się 1 Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie.

W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób, które mogły zapoznać się z ofertą  ponad 60 firm i instytucji.

1 Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji w Cieszynie były znakomitą okazją, aby nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami różnych branż oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy na lokalnym rynku, ofertami pracy w państwach Unii Europejskiej.

Przez cały czas trwania imprezy doradcy zawodowi udzielali niezbędnych informacji, np. jak napisać CV.

Miejsce

Targi odbyły się 8 czerwca w godz. 10:00-16:00 w Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie oraz Zespole Szkół Technicznych, (ul. Frysztacka 44 - 48, 43-400 Cieszyn).

Panel tematyczny

Targom towarzyszył panel tematyczny

11:00 – 11:30

„Program Stażowy”

mgr Ryszard Macura - Burmistrz Miasta Cieszyna (20 min.)

11:30 – 12:30

„Prosto do celu – Jak skutecznie wyznaczać i osiągać cele zawodowe i osobiste?”

dr Sabina Ratajczak - Dyrektor Centrum Jakości i Innowacji WSB

psycholog, doktor socjologii, ekspert z zakresu psychologii biznesu, coachingu

( 40 min.)

12:30 – 13:00

Doradca (nie)potrzebny od zaraz? – wybory edukacyjno-zawodowe uczniów szkół gimnazjalnych w świetle badań”

mgr Tomasz Pal - Doradca zawodowy w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Bielsku-Białej

socjolog, wcześniej zajmował się projektami unijnymi, szkoleniami z zakresu HR, szkoleniami zawodowymi, stażami oraz rekrutacją pracowników (20 min.)

13:00 – 13:30

„Przyszłość Rynku Pracy – a jaki będzie Twój zawodowy scenariusz ?”

mgr Joanna Nowińska - Certyfikowany coach, pedagog, artysta, co-creator, koordynator Klubu Coacha™ – Cieszyn / Český Těšín

mgr Katarzyna Cieloch - Doradca zawodowy, trener, Inkubator Karier Cieszyn

(20 min.)

13:30 – 14:00