15.05.2018

Akademia Biznesu - Mądre przywództwo w złożonych organizacjach i niełatwych czasach - dr Krzysztof Brocławik | 27.04.2018

27 kwietnia 2018 odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu "Akademia Biznesu". Tym razem naszym gościem był dr Krzysztof Brocławik, który zaprezentował niezwykle interesujący temat dla każdego menedżera "Mądre przywództwo w złożonych organizacjach i niełatwych czasach".

Szkolenie:  Mądre przywództwo w złożonych organizacjach i niełatwych czasach

Celem tego spotkania było zapewnienie uczestnikom materiału do własnej refleksji nad przywództwem.

Nie można z nikogo zrobić przywódcy. Można i trzeba natomiast wesprzeć człowieka w tym, aby własnym wysiłkiem stawał się coraz skuteczniejszym przywódcą. Warto pamiętać, że przywództwo jest najstarszym wątkiem rozwijanym w sposób ciągły we wszystkich naukach społecznych, a także w bogatej refleksji przednaukowej. Ten stan rzeczy z jednej strony nakazuje pokorę, z drugiej upoważnia do postawienia pytania, czy współcześni badacze przywództwa są bardziej poinformowani lub mądrzejsi od Konfucjusza lub współczesnemu Platonowi Ksenofonta?

Pokazane zostały trzy perspektywy przywództwa. Pierwsza tj. warunkowe podejście do przywództwa ze szczególnym naciskiem na system Blancharda. Jest to koncepcja nie tylko znana, ale i niezwykle popularna na rynku szkoleniowym. Ma jednak ważne zalety i stanowi dobry punkt wyjścia do pełnego zorientowania się w całym obszarze przywództwa. Jest też w wielu wypadkach możliwa do wykorzystania w praktyce. Druga perspektywa to dylematy, sprzeczności i najważniejsze problemy, których rozwiązania każdy adept przywództwa musi znaleźć. Perspektywa trzecia to przywództwo w organizacjach. Podejrzewam, że ten rodzaj przywództwa będzie dla uczestników spotkania najbardziej interesujący. To nie są proste sprawy. Liderzy organizacji podobni są do pięknych kobiet, mają wielu pochlebców ale mało przyjaciół. Rzadko dostają użyteczną i głęboką informacje zwrotną.

dr Krzysztof Brocławik

dr Krzysztof Brocławik – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktor psychologii. Poza tym fanatyk tej dyscypliny nauki. Wieloletni pracownik Instytutu Psychologii UJ i Collegium Medicum UJ. Aktualnie adiunkt w Instytucie Zarządzania WSB – NLU w Nowym Sączu. Stały współpracownik i wykładowca Collegium Medicum UJ. Od lat szkoli i prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu rozwoju organizacji. Doświadczony trener zarządzania.

Specjalizacja trenerska to dynamika małych grup i zespołów, techniki twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikacja w organizacji, budowanie zespołów i przywództwo. Posiada certyfikat trenera zarządzania Office of Personal Management (USA) oraz certyfikaty Thames Valley University w Londynie w zakresie doradztwa i oceny, oraz treningu i rozwoju. Brał udział w wielu projektach międzynarodowych Podejmuje się realizacji skomplikowanych zadań szkoleniowo-rozwojowych nastawionych na rozwiązanie specyficznych problemów klienta.

Ekspert w zakresie oceny potencjału rozwojowego kandydatów na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne. Jest zwolennikiem aktywizujących metod nauczania. szczególnie nauczania metodą studium przypadku Przygotowuje się intensywnie do pełnienia roli doradcy. Do swoich głównych inspiracji zalicza: myśl Kurta Lewina, uczenie studentów, oraz rejsy po morzach i oceanach. Ostatni rejs po wschodnim Bałtyku.

Koszt

Koszt szkolenia - 30 zł

Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa

Oddział w Dąbrowie Górniczej

ul. Cieplaka 1C

41-300  Dąbrowa Górnicza

NIP : 526-000-12-52

Bank Pekao SA , Oddział Dąbrowa Górnicza

nr  96 1240 4908 1111 0010 6273 6557

Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa

Dlaczego tworzymy Akademię Biznesu

Chcemy stworzyć środowisko osób o wspólnych zainteresowaniach i celach, zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym. Naszym celem jest popularyzacja idei Lifelong Learning

Networking

Celem praktycznym Akademii Biznesu jest networking. Uczestnicy spotkań i szkoleń będą mogli nawiązać ze sobą kontakty zawodowe ale i uczyć się od siebie nawzajem.

Korzyści dla uczestników spotkań

• Konkretna wiedza i inspiracja do zmiany zawodowej i osobistej.
  • Poznanie narzędzi, pomocnych w osiąganiu celów i rozwiązywaniu konkretnych problemów w biznesie.
  • Poznanie ludzi, którzy mają sprawdzoną wiedzę, bogatą praktyką i dobre wyniki w swojej branży.
  • Uczestnictwo w grupie ludzi zmotywowanych i zaangażowanych. W Akademii Biznesu doświadczysz wspierającej i radosnej atmosfery.

Certyfikat

Uczestnicy szkoleń organizowanych w ramach Akademii Biznesu uzyskują certyfikaty Wyższej Szkoły BIznesu potwierdzające uzyskane kompetencje.

Kontakt

Koordynatorem Akademii Biznesu jest Edyta Nowak-Żółty  - Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

ezolty@wsb.edu.pl

Edyta Nowak-Żółty Edyta Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel akademicki. Dyplomowany coach po Akademii Profesjonalnego Coachingu. Akredytowany trener metody Insight Discovery – wykorzystuję testy tej metody do pracy z klientem. Od 15 lat jest czynnym trenerem. Pracuje też jako coach, konsultant i doradca. Prowadzi warsztaty i szkoleni z zakresu: komunikacji międzyludzkiej, asertywności, negocjacji, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołów, obsługi klienta, zarządzania coachingowego, savoir vivru w biznesie i urzędzie.