Akademia WSB uczestniczyła w akcji krwiodawstwa "Zdaj egzamin z życia"

4 kwietnia odbyła się XXI akcja krwiodawstwa pod hasłem „Zdaj egzamin z życia”, adresowana przede wszystkim do tegorocznych absolwentów szkół średnich powiatu cieszyńskiego. Organizatorem był Polski Czerwony Krzyż działający w Cieszynie przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła JM Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oraz Starosta Cieszyński i Burmistrz Miasta Cieszyna.

W akcji potwierdzili udział uczniowie z następujących cieszyńskich szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego, Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych, Zespół Szkół Budowlanych im. Stefana Grota Roweckiego, Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego, Zespół Szkół Technicznych im. Pułkownika Gwidona Langera, a także  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych ze Skoczowa i  Liceum Ogólnokształcące im. P. Stalmacha z Wisły. W sumie zebrano prawie 23 litry krwi - leku, ratującego życie i zdrowie człowieka.

Każdy krwiodawca otrzymał posiłek regeneracyjny, kupony rabatowe od partnerów akcji,  a także brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród i mógł zjeść pyszną zupę.

Podczas akcji krwiodawstwa można było wziąć udział w pokazach i szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, a nawet wydrukować Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Uczestników akcji odwiedził Mirosław Suchoń - poseł na Sejm RP.