06.05.2015

Akcja krwiodawstwa w Cieszynie i w Dąbrowie Górniczej

16 maja przed Wydziałem Zamiejscowym w Cieszynie oraz przed siedzibą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaparkują ambulanse Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Po raz kolejny nasza Uczelnia włącza się w akcję krwiodawstwa. Będzie można także dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zapraszamy studentów cieszyńskiego wydziału od godziny 9.00 do 14.00.

Studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zapraszają do udziału w IV akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Niech poleje się krew”, która odbędzie się 16 maja 2015 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.

Akcja połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego odbędzie się w Cieszynie na ul. Frysztackiej 44 oraz w Dąbrowie Górniczej na ul. Cieplaka 1C.

Współorganizatorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oraz Stowarzyszenie SCI z Cieszyna.

Honorowy patronat nad akcją objęli: JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr Andrzej Bubnicki.

Zbliżająca się akcja jest kontynuacją wcześniejszych imprez charytatywnych, które spotkały się z dużym zainteresowaniem studentów.

Organizator akcji - Tomasz Piwocha, Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK oraz student III roku Informatyki - chce, aby idea zyskiwała coraz szersze grono zwolenników. Jesteśmy świadomi, iż im więcej nas będzie walczyło w słusznej sprawie, tym mniej ludzi pozostanie bez pomocy - podkreśla Tomasz Piwocha.

Zapraszamy do Cieszyna oraz do Dąbrowy Górniczej i … niech poleje się krew!